360 Derece Video Çekimi Yapan Kamera Sphericam 2

360 Derece Video Çekimi Yapan Kamera Sphericam 2

Sanal gerçeklik için yeni teknolojiler gittikçe artmasına rağmen, sanal gerçeklik teknolojisi için hala içerik sıkıntısı en büyük problemlerden biri. Sanal gerçeklik için, uygulamalar, film ve oyunlar giderek artıyor ama artış hızı yeterli değil. Sanal gerçeklik için içerik sağlayıcıların karşılaştığı en büyük sorun, içerik hazırlama işinin normalden çok daha zor olmasından kaynaklanıyor.

Sanal gerçeklik içerik sağlayıcılara, teknolojik destek vermek amacı ile üretilen cihazlar henüz yeni piyasaya çıkıyorlar. Sphericam 2 adlı panoramik video çekebilen kamera da bu cihazlardan birisi.

Sphericam 2, yüksek çözünürlükte, panoramik, yani 360 derece çekim yapabilen, taşınabilir, portatif bir kamera. Sphericam 2 ile çekilen videolar sanal gerçeklik cihazlarında görüntülenebileceği gibi, video oynatma özelliği olan, pc, tablet ve mobil cihazlar üzerinde de görüntülenebilecek.

Sphericam 2 üzerinde bulunan 6 farklı kamera il 60fps yani 4K çözünürlükte çekim yapabiliyor. Kamera üzerinde 8 farklı tripod girişi de mevcut. Sphericam, wi-fi bağlantısı sayesinde görüntüleri, diğer cihazlara aktarabilme ve paylaşabilme yeteneğine sahip. Cihaz için yazılmış uygulama ile cihazın o anda çektiği videolar canlı olarak izlenebiliyor, transfer edilebiliyor ve üzerinde düzenlemeler yapılabiliyor.

Sphericam 2 üzerinde 90 dakika kesintisiz çekim yapmasını sağlayan, LiPo 2800 batarya var. Ayrıca 6 adet sensör, 4 tane mikrofon, 6 adet mikro SD kart girişi ve mikro USB girişi bulunuyor.Sphericam 2 kameranın özelliklerinden birisi de gerçek zamanlı görüntü birleştime teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde daha kaliteli ve yoğun bir sanal gerçeklik tecrübesi yaratıyor.

Sphericam 2 tüm bu özelliklerine rağmen, 66mm çapa sahip, yani bir tenis topu büyüklüğünde diyebiliriz. Dışı adonize edilmiş alüminyum bir kaplama ile çevrili. Saniyede 30 ila 60 kare arası çekim yapabiliyor.

Şuan için ön sipariş alan Sphericam 2 kameranın fiyatı 1399 dolar olarak belirlenmiş. Siparişlerin ise 2015 yılının sonunda dağıtılması öngörülüyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts

Backlink nedir ?

  Backlink, bir web sitesinin başka bir web sitesine vermiş olduğu, anasayfasında veya başka bir sayfasında bannerinin veya…
Read More

 HTC Vive Özellikleri

HTC RE Vive sanal gerçeklik gözlüğü son dönemlerin en öne çıkan cihazlarından ve donanımı ile dikkatleri üzerine topluyor. Gözlüğün…