Bebek Beslenmesi

Bebeklerde beslenme gelişim açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle anne adaylarının bu konuda dikkatli olması gerekmektedir. Bebekler için sindirimi kolay vitamin deposu yiyeceklerin verilmesi gerekmektedir. Anne karnında başlayan bebek gelişimi doğum sonrasında da belirli bir süre sonra ek gıdalar ile devam ettirilmelidir.

Bebeklerin gelişimi için süt ürünlerinin tüketimi oldukça önemlidir. Bebeklerin kemik yapısı oldukça hassas olduğundan dolayı daha güçlü bir yapı kazanması için süt ve yoğurt oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra doğal mevsim meyvelerin sularını da verebilirsiniz.

Bebeğiniz İçin Önemli Besinler

  • Yoğurt: Bebeğinizin kemiklerini daha iyi bir şekilde gelişmesi için yoğurt tüketimi oldukça önemlidir. Fakat yoğurt tüketiminde kendi yaptığınız yoğurtları vermeniz daha faydalı olacaktır.
  • Mercimek: bebeklerin gelişimi için oldukça besleyici bir besindir. Lif oran fazla olduğundan dolayı kabızlığı da önler.
  • Avokado: bebeğinizin bedensel ve zihinsel gelişimi için oldukça önemli bir besindir.
  • Balkabağı: protein, demir, potasyum ve kalsiyum bakımından bebeğinizin sağlığı için çok faydalıdır.
  • Taze Meyveler: sağlıklı bebek gelişimi için mevsim meyve ve sebzeleri de vitamin deposu olduğundan dolayı oldukça önemlidir.
  • Kırmızı Et: bebeğinizin gelişimi için kırmızı et de önemli bir yere sahiptir. Ek gıda olarak kemik suyunu besinlerle karıştırarak az miktarda olsa verebilirsiniz.

Bebeklerde Bağışıklık Güçlendirici Besinler

Bebeklerin vücut direnci normal bireylere göre oldukça düşük olduğundan dolayı bağışıklık güçlendirici besinler ile bebeğinizi hastalıklara karşı koruyabilirsiniz. Mevsim meyve ve sebzelerini yedirmeniz oldukça önemlidir. Çünkü meyveler vitamin deposu olmasından dolayı bebeğinizin hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlamaktadır.

Bebek sağlığı için beslenme önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle belirli bir zamana kadar anne sütü ile mutlaka beslenmelidir. Anne sütü kesildikten sonra ise ek gıdalar ile beslenme desteklenmelidir.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts

İnfertilite Tedavisi

              İnfertilite, çocuk sahibi olmak isteyen fakat olamamış çiftlerin yaşadığı bir sorundur. Halk arasında kısırlık denilen bu…