Bel Fıtığında Ameliyatsız Tedavi Yöntemi 

Bel Fıtığında Ameliyatsız Tedavi Yöntemi
Bel Fıtığında Ameliyatsız Tedavi Yöntemi

Bel Fıtığında Ameliyatsız Tedavi Yöntemi! Bel fıtığında ameliyatsız tedavi yöntemi son zamanların en sık karşılaşılan bel fıtığı tedavi uygulamalarının başında gelir. Günümüzde bel fıtığından, ameliyatsız uygulama yöntemleriyle kurtulmanız mümkün hale gelmektedir.

Bel Fıtığında Ameliyatsız Tedavi Yöntemi! Bel fıtığı tedavisi ameliyat süreci riskli olabilmektedir. Yapılan çalışmalar sonucunda kopmuş sekestre disk seviyesi yüzde 90 oranında seyretmektedir. Patlamış tabir edilen ekstrüde diskler yüzde 70 oranında, fıtık olarak tabir edilen protrüde diskler ise yüzde 41 oranında fizik tedavi ve rehabilitasyon çalışmaları sonucunda giderek küçültülerek iyileştirilmektedir.

Ameliyatsız Yöntemlerle Bel fıtığı Tedavisi

Ameliyatsız yöntemlerle bel fıtığı tedavi yöntemleri ve rehabilitasyon uygulamaları ile hasta herhangi bir zarar görmeden 20-25 gün içerisinde oldukça sağlıklı bir şekilde iyileştirilmektedir. Egzersiz, boyun ağrısı, kronik bel ağrısı gibi hastalıklar tedavi sürecinin ilk aşaması olarak gösterilir. Özellikle doktor ve fizyoterapistlerin rehberliğinde gerçekleştirilen egzersizlerle hasta oldukça kısa sürede ayağa kaldırılabilir. Egzersiz programı spesifik semptom ve yorumlarınıza göre size özel bir şekilde dizayn edilir. Evde egzersiz rutininizi alışkanlık hale getirerek hızlı bir şekilde ayağa kalkmak istiyorsanız hekiminizin önerdiği hareket ve aktivite programını düzenli olarak uygulamanız gerekir.

Farkındalık ve Meditasyon

Farkındalık ve meditasyon kronik bel fıtığı ile baş etmenin en büyük çözüm yöntemleri arasındadır. Hayal kırıklığı, sinirlilik, depresyon gibi diğer psikolojik süreçler aktif şekilde yönetilir. Doktor sizi psikiyatri ya da psikoloğa sevk edebilir. Uzman hekim desteği ile meditasyon, yoga, tai-chi gibi bilişsel ve gevşeme strateji yöntemlerini kullanabilir, rahatlayarak psikolojik, bedensel bir rehabilitasyon deneyimi yaşayabilirsiniz. Son dönemlerde artan bilişsel ve fizik tedavi yöntemleri kapsamında bel fıtığı uygulama yöntemleri sistemi yeniden düzenlemektedir. Vegus sinirini uyaran tüm tedavi yöntemleri sempatik ve parasempatik sinir sistemleri arasındaki dengeyi sağlayarak bilişsel sağlığınızı koruyarak güçlendirmektedir.

Yaşam Tarzındaki Değişiklikler

Yaşam tarzınızdaki değişiklikler kronik bel ağrılarının neden olduğu faktörlerin yanı sıra yaşam tarzınızda meydana gelen sınırlarınızı kabul ederek buna uyum sağlamanız gereken tüm süreçleri kapsar. Bu aşamada özellikle ağrılarınızı kötü hale getiren durumları not ederek mümkün olduğu kadar bu hareketlerden kaçınmanız gerekir. Hayat tarzınızda yapmanız gereken bir diğer önemli değişiklik te sigarayı bırakmaktır. Sigarayı bırakarak bel fıtığı ağrı şiddetini en az seviyeye indirebilir sağlıklı gelişiminizi destekleyebilirsiniz. Bilimsel olarak gerçekliği saptanan nikotinin bırakılması durumunda ağrı şiddeti azalarak bel fıtığında ameliyatsız tedavi sürecinde iyileşme süresi hızlandırılmaktadır.

 

 

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts