Diyet Bırakılınca Kilo Geri Alınır Mı?

Diyet ile istediği kiloya ulaşan insanlar, diyet bırakılınca kilo geri alınır mı sorusunu merak eder. Uzun uğraşlar ve dikkatler sonucu uygulanan diyet listesi işe yarar ve kişiler kilo vermeye başlar. Verilen kilo sonrasında da önemli olan bu kiloyu korumaktır.

Kilo koruma aslında kilo vermekten çok daha zor bir durumdur. Pek çok kişi bu önemli duruma dikkat etmez. Bu nedenle de diyet sonrasında eski yeme düzenine tekrar döner. Ancak bu durum da kişilerin hızla geri kilo almasına neden olur. Kimi zaman aylarca verilmesine uğraşılan kilolar kısa sürede tekrar ortaya çıkar. Bu durumdan kurtulmak için diyet sonrasında kiloyu koruyacak çalışmaları gerçekleştirmek gerekir.

Beslenme Alışkanlıklarınızı Bozmayın

Beslenme konusunda insanların yaptığı en büyük yanlış sürekli olarak alışkanlıklarını değiştirmektir. Diyet ile insanlar var olan beslenme alışkanlığını değiştirir. Daha sağlıklı yiyecekler tercih ederek, kilo vermeye çalışır. Ancak hedeflediği kiloya ulaşınca da tekrar eski düzenine geri döner. İşte bu durum da hızla tekrar eski kolaya ulaşmaya neden olur.

İnsanların metabolizması bir düzen ister. Alışan yeme düzeni değiştirildiğinde de buna tepki verir. Böylece diyet sonrasında kaybedilen tüm kilolar, yeme alışkanlığının değiştirilmesi ile tekrar alınır. Bu durumun etkisini ortadan kaldırmak için diyet sırasında sahip olunan yeme düzeninin genel hatları ile korunması gerekir. Diyet sırasında akşam yemek yeme saati 5 ise diyetten sonra da o saatte yemek yemeye özen göstermek gerekir.

Spor Alışkanlığı Kazanın

Diyet ile verilen kiloların korunmasında spor yapmak son derece önemlidir. İnsanlar sadece diyet ile zayıflayamaz. Mutlaka spor yapması gerekir. Diyet sonrasında da yapılan spor alışkanlığı bırakılmamalıdır. Artık hayatınızın bir parçası haline gelmelidir. Bu sayede tekrar kilo almanız da engellenir.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts