Doğal Bakım Maskeleri

Cildinizi doğal bakım maskeleri ile besleyerek daha sağlıklı ve daha parlak görünen cilt yapısına sahip olun! Doğal bakım maskeleri cilde uygulanması gereken cilt bakım önerilerindendir. Uzmanlar organik içeriklerle hazırlanmış olan cilt bakım ürünlerinin kullanılmasına istinaden daha ılımlı yaklaşmaktadır. Çünkü doğada var olan faydalı bitkiler cilt sağlığı açısından önem taşır. Doğal bakım maskelerinde en çok  karşılaşılan organik içerik olarak yoğurt, limon, avokado ve diğer bitkisel yağlar dikkat çeker.

Doğal Bakım Maskeleri 1Kil Maskesi

Doğada kendiliğinden var olan kil cildin ölü hücrelerden arınması ve kendini yenilemesi üzerinde mükemmel bir etkiye sahiptir. Kil cilde tek başına uygulanmaz. Bazı içeriklerle kaliteli ve doğal bir karışım elde edilir.

Kil, tatlı badem yağı, ozon yağı, üzüm yağı ve az miktarda limon yağı ile cildin temizlenmesi son derece doğal bir izlenim sunar. Kil maskesi ile cilt tüm kirinden arınarak maskenin ciltten arındırılmasının ardından ışıl ışıl parlayan cilde ilk deneme de sahip olunacaktır. Kil maskesi içeriğini hazırlarken bitkisel yağlardan damla damla faydalanmak gerekir.

Özellikle limon yağı yakıcı bir yağ olduğundan kil maskesi içerisinde çok fazla kullanılmamalıdır. Aksi halde kil maskesinin bekleme süresi doldurulamadan hüsranla sonuçlanılabilir. Ayrıca limon yağının seyreltilmeden kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır.

Doğal Nemlendirici Maske

Kil maskesi ile yüz temizlemenin ardından cildinize nemlendirme ihtiyacı duyabilirsiniz. Doğal nemlendirici maske olarak hemen hemen herkes tarafından bilinen ve çoğu kişi tarafından uygulanan salatalık maskesinden yararlanılabilir.

Gerçekten cilt için tam anlamıyla doğal bir maskedir. Dövülerek ezilen muzun cilde uygulanması cildin nemlenmesi açısından oldukça başarılı bir maskedir. Muz maskesinin ciltte 15 dakika bekletilmesi gerekir. Ardından soğuk su ile cilt temizlenerek ciltte ki kan dolaşımının da artması sağlanmış olur.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts
Read More

Vazelin İle Kirpik Uzatma

Vazelin ile kirpik uzatma bayanlar tarafından sıkça kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Vazelin kirpik uygulamasında dikkat edilmesi gereken…