Doğru Aksesuar Nasıl Seçilir?

Kişinin, kendine uygun doğru takıyı bulabilmesi için, takı seçimini mutlak vücut tipine göre yapmalıdır. Bu da elbette vücudu tanımaktan geçiyor. Çeşitli modellerin kullandığı takılar hoşunuza gidebilir ve hatta hemen o takılardan alıp kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak bu takılar size ne kadar uygun? Ya da bu takılar size yakışacak mı? Sevdiğiniz bir takı size yakışmayabilir ve hatta görüntünüzü bozabilir.

Sadece gündelik olarak kullanabileceğiniz takılar değil, aynı zamanda özel davetleriniz için de kullanabileceğiniz takı sayısı çok fazladır. Çeşitli modeller arasında kararsız kalabilirsiniz. Karar aşamasında elbette doğru seçim yapmak ve kendinize uygun takılar arasından seçim yapmanız çok önemlidir.

Takı seçerken, seçtiğiniz takının malzemesine dikkat etmeli ve cildinize zarar vermeyecek bir yapıda üretilmiş olması gerekmektedir. Çünkü bazı kadınlar, çeşitli metaller vücutlarına alerji yapabilir. Bu tür modeller arasından seçim yaparken, gümüşlere yönelmek doğru olacaktır. Gümüş takılar arasından kendinize uygun modeller bulmalısınız.

cut Tipine Göre Takı Seçimi

Vücut tipine göre takı seçimi yaparken aşağıda belirttiğimi noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir:

  • Yüzünüz eğer küçükse, büyük küpelerden uzak durun.
  • Boyunuz kısa ise, boyun tasmaları doğal olarak boyunuzu olduğundan daha kısa gö
  • Göğsü büyük olan bayanlar, özellikle göğüs hizasından kısa ya da göğüs hizasında olan kolyeler arasından seçim yapmalıdır.
  • Saçlarınız eğer kısa ise, iri küpeler arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Saçlarınız uzunsa, uzun saçlarınızla uyumlu olması için gösterişli ve uzun küpeler arasından seçiminizi kullanabilirsiniz.
  • Kısa saçlı olan bayanlar, gösterişli olan küpeleri kullanabilirler.
  • Toplu ve kısa saçlı olan kadınlar ile boynu ince ve uzun olmayan kadınlar gösterişli ve aşırı büyük küpelerden uzak durmaları gerekmektedir.
  • Eğer teniniz koyu ise, renkli taşlı küpeler sizleri hoş gö
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts