Hadi Eyeliner Sürelim

 

Hadi Eyeliner Sürelim

Belirgin bakışlar için çekilen göz kalemleri yerini eyelinera bıraktı. Eyeliner sürülen gözlerde gerçekten çok güzel duruyor ancak eyeliner sürmek o kadar kolay değil, eğer püf noktalarını bilmezseniz. Eyeliner mümkün olduğunca ince çekilmelidir. Ve henüz eliniz pratiklik kazanmadıysa önceden göz kaleminizi sürün. Üstüne eyeliner çekin. Hem eliniz alışacak hem de hata oranınız azalacak.

Eyeliner sürmeyi beceremiyorsanız, kalem şeklinde yani sert uçlu bir eyeliner tercih etmelisiniz. Çok daha rahat bir şekilde sürdüğünüzü göreceksiniz. Ayrıca mümkün olduğunca aşağı bakarak elinizde göz kapağınızı gerdirin. Bu şekilde dipten uca doğru bir yol izleyerek tam kirpiklerinizin dibini çizmelisiniz. İlk anda dümdüz çizgi yapamıyorsanız, noktalar çizin ve noktaları birleştirin.

Bir seferde sürmeye çalışmayın. Kirpik hizanıza sürdünüz diyelim, kuyruk yapamadınız. Sürdüğünüz yer kurusun kuyruğu öyle halledin.

Göz kapaklarınız düşükse, eyelinerı kalın sürmeyin. Kirpik diplerine ince bir şerit halinde çekin.

Yuvarlak gözleriniz varsa, çekik göstermek için eyelinerı sonuna doğru sürün ve sonunu kalın bitirin.

Küçük gözleriniz için, ya dışa doğru yarım ya da dipten ince başlayıp sonu kalın bitecek şekilde sürün eyelinerı.

Büyük gözleriniz varsa, siz en şanslı kişisiniz. Zaten amaç gözleri belirginleştirip büyük göstermek. Size her türlü eyeliner stili serbest.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts