Kanada’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir?

Kanada’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir
Kanada’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir

Kanada’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir? Kanada’da eğitim almayı hiç düşündünüz mü? Amerika Birleşik Devletleri’nden daha ucuz olmasının yanı sıra, bu ülke aynı zamanda dünyanın en iyi yaşam kalitesinden birine sahip.

Kanada’daki En Popüler Üniversiteler Hangileridir? Kanada, uluslararası üne sahip eğitim kurumlarını içeriyor. Bu yazımızda Kanada’daki en popüler üniversiteler listelendi.

McGill University

McGill University hala diğer Kanada kurumları kadar ünlü değil. Buna rağmen, 1821’de kurulmuş olmasıyla Kanada’nın en geleneksel kurumlarından biridir. Quebec eyaletinin Montreal kentinde konumlanan McGill, ülkenin en prestijli üniversiteleri arasında sayılmaktadır. Bu nedenle, çeşitli alanlarda birkaç seçkin öğrencisi olması şaşırtıcı değildir. Üniversite ayrıca dünyanın her yerinden binlerce öğrenciyi kendine çekiyor.

Toronto Üniversitesi

Kanada’nın en iyi üniversiteleri arasındadır. Toronto Üniversitesi, 11 kolejden oluşan bir kamu kurumudur. Toronto Okulu aracılığıyla iletişim alanında edebi hareketler ve teoriler yaratmadaki kilit rolüyle uluslararası alanda tanınmaktadır. Toronto Üniversitesi’ndeki öğrenci topluluğu da oldukça çeşitlidir ve kayıtlı öğrencilerin yaklaşık %20’si diğer ülkelerden gelmektedir. Toplamda, kurumun 24.691’i Kanada dışından gelen 95.055 öğrencisi vardır.

British Columbia Üniversitesi

Kanada’nın en popüler üniversiteleri listesinde bulunan British Columbia Üniversitesi (UBC), akademisyenler ve işverenler arasında mükemmel bir üne sahip bir kamu kurumudur. Sürekli olarak Kanada’daki en iyiler arasında yer alır. Üniversite, Kanada’daki en uluslararası fakültelerden birine sahiptir. Toplamda 18.953 profesör ve üniversite personeli dünyanın farklı yerlerindendir. Öğrenci topluluğu da çeşitlidir. UBC, yıllar içinde 160 ülkeden 375.000’den fazla mezunu bir araya getirdi. Şu anda, British Columbia Üniversitesi’nde 70.000’den fazla kişi eğitim görmektedir. Öğrenciler, Vancouver ve Okanagan kampları arasında bölünmüştür. Bu öğrenciler, beşeri ve sosyal bilimlerden doğa ve sağlık bilimlerine kadar uzanan 10 çalışma alanını kapsayan 250’den fazla eğitim programı arasından seçim yapabilirler.

Alberta Üniversitesi

Alberta Üniversitesi, dünyanın önde gelen araştırma yoğun devlet üniversitelerinden biridir. Öncelikle Beşeri Bilimler, Bilimler, Yaratıcı Sanatlar, İşletme, Mühendislik ve Sağlık Bilimlerinde mükemmellik konusunda bir üne sahiptir. Milyarder bir bütçeye sahip olan University of Alberta, dünyadaki diğer üniversitelerle ortaklıklara ek olarak 100’den fazla araştırma merkezine sahiptir. Orada okumak isteyenler 500’den fazla yüksek lisans programı ve 200’den fazla lisans programı arasından seçim yapabilirler.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts