Kısa Boylu Olmak Kader Midir?

Kısa boylu olabiliriz ama giysi seçimlerinde bu kaderi tersine çevirebiliriz. Ufak tefek tüyolarla algıda yanılmaya sebep olabiliriz. Bir kere günümüzde moda görünen düşük bel pantolonları dolaplarımızdan göndermeliyiz. Alışverişte yüksek belli pantolonları seçmeliyiz. Ancak burada kısa paçalı olanlardan uzak durun. Ayrıca paçası geniş olanlar giyeceğiniz topuklu ayakkabıları gizleyeceğinden algı yanılmasını sağlayarak sizi daha uzun hissettirir. Elbise seçimlerinde ya uzunu ya da miniyi tercih etmek doğrudur. Midi boyu kıyafetlerinizden çıkarmalısınız. Mini etek bacak boyunu daha uzun gösterir. Ayrıca belden bollaşan etek ve elbiselerde boyu kısa gösterir. Uzak durun.

Aksesuar Seçimi Boyu Farklılaştırır Mı?

Kemer seçimi önemlidir. Eğer korseli veya kalın kemerlerden uzak durmalısınız. İnce ve şık kemerler kıyafetinizi bütünler. Büyük çantalar yerine daha küçük çantalar sizi amacınıza ulaştırır. Ayakkabı seçimlerinizde de topuklu seçmelisiniz. Tek renk olarak (gri, saks mavisi ve nüde) baştan aşağı giyinmek sizi olduğunuzdan çok daha uzun gösterir. Diğer dikkat edeceğiniz diğer bir nokta hem kilolu hem de kısa iseniz çok iri ve göz alıcı desenler tercihleriniz arasında olmamalıdır. Ayrıca dikey ve koyu renkli çizgiye sahip kıyafetlerde sizi daha uzun boylu gösterir. Ama ne olursa olsun kıyafetlerin sadece dış görünüş olduğunu unutmayınız. Size gerçekten değer verecek olanlar, sizi tanıyanlar sizin değerinizi kıyafetlerinizle veya boyunuzla değil sahip olduğunuz özelliklerinize bakarak yanınızda olup olmayacağını belirler. Sizin için kıyafetler sadece araç olmalıdır. Hiçbir zaman sizin kişiliğinizin önüne geçmesine izin vermeyin!

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts