Kuru ve Normal Saçlar

kuru ve normal saçların bakımı

Kuru ve normal saçlar için nasıl bakım yapılır? Bunu öğrenmek için doğru yerdesiniz. Daha çok kuru saçlar için bir çok şikayetler alınmakta. Bunun hakkında teknik bilgilere sahip olmak ister misiniz?
Kuru Saçlar
Öncelikle kullandığımız şampuana dikkat etmeliyiz. Duş alırken şampuanı ellerimizle saç diplerimize doğru masaj yapar gibi yedirmeliyiz. Saçlarımızı durularken, saçların dibinde akacak şampuan saç diplerini temizlemeye yardımcı olacaktır. Bu şekilde uygulama yaparak saçların kurumasını, daha iyi bir şekilde önlemiş oluruz.
Normal Saçlar
Duşta iken şampuanı iyice saç diplerine yediriyoruz. Şampuan ile saçları dairesel hareketlere geçiriyoruz. Hemen ardından saçları duruluyoruz. Saçlarda şampuan kalırsa matlaşma oluşacaktır. Şampuanlamak için harcanan zamandan daha çok durularken zaman harcamalısınız. Saçlar durulandıktan sonra parlak gözükmesi gerekmektedir.
Hem Kuru Hem de Normal Saçlar 
Bu tür saç bakım olaylarında bu ürünler hem saçlarınızı yıkar hem de bakım yapar. Hızlı şekilde bakım yapılmaktadır fakat her gün yapılması uygun değildir. Önceleri saçları yumuşar fakat uzun vadeli kullanıldığında saçlarda ağırlaşma yapmaktadır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts