Lahana Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Etkileri Nelerdir?

Lahana Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Etkileri Nelerdir
Lahana Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Etkileri Nelerdir

Lahana Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Etkileri Nelerdir? Vitamin açısından oldukça zengin olan lahana sofradan eksik edilmemesi gereken besinlerden biridir. Son zamanlarda kilo vermek isteyenlerin de gözdesi olan lahana diyeti nedir, nasıl yapılır, etkileri nelerdir gibi bir çok merak edilen soruyu sizler için yanıtladık. İşte lahana diyeti hakkında merak edilen detaylar yazımızda..

Lahana Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Etkileri Nelerdir? Lahana diyeti yapılışı kilo vermek isteyen kişiler için ideal sonuçları olabilen bir diyettir. Ancak diyete başlamadan önce bu diyeti tek tip olarak yapmamak gerektiğini belirtmek gerekiyor. Yani diyet boyunca lahanadan başka bir şey tüketmemek sağlıklı değildir. Genel olarak beslenme ve hayat düzeninizi değiştirmeniz gerekir.  Yani alınan besinlerin fazlasıyla yakılması durumunda kilo verme durumu da başlayacaktır. Aksi halde ya aynı kiloda kalırsınız ya da alırsınız.

Lahana Diyeti Nasıl Yapılır?

Lahana diyeti için meyve sınırı yoktur. Sadece gece saatlerinde yenmemesi gerekir. Ayrıca şekersiz çay da sınırsız şekilde içilebilmektedir. Çorba içmek yine sınırsız şekilde olabilir. Tabi çok yağlı çorbalardan kaçınmak şartıyla bunu yapmak mümkündür. Lahana çorbası bu noktada devreye giriyor. Lahana diyeti boyunca sınırsız şekilde lahana çorbası içilebiliyor. Ayrıca bazı kişiler salata haline getirerek de rendeli şekilde bu sebzeden yararlanabilir. Her gün, gün içinde 8 bardak su içilmesi de diğer bir işlemdir. Bunu dışında çorbaya ek bir sebze yemeği ya da bir porsiyon haşlama, yağsız pişmiş et tüketilmelidir. İhtiyacınız olan proteini de bu şekilde alabilirsiniz.  Ancak gün içinde bir ya da iki kere proteini almak gereklidir.  Eğer patates kullanmak isterseniz haşlama şekilde öğünlerden birinde kullanımı olabilir. Ancak en az iki öğünde lahana çorbası tüketmek gerekiyor. Lahananın bu kadar öne çıkmasının nedeni, lif bakımından yoğun olması, aynı zamanda vücutta yer alan zararlı maddelerin atılması için zemin hazırlamasıdır.

Ara Öğünlerin Önemi

Lahana diyeti yapma sırasında ara öğünlerin kesinlikle atlanmaması gerekmektedir. Ara öğünlerde kan şekerinizi düzenleyecek, çok yemek yemenizi engelleyecek meyve, maden suyu, şekersiz çay, şekersiz bir bardak taze sıkılmış meyve suyu içilebilir.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Related Posts

SAĞLIKLI KİLO VERMEK

Tüm dünyada kilo vermeyi sağlayan ilaçlar ve yöntemler milyarlarca dolarlık bir pazar oluşturmuştur. Piyasaya sürülen ilaçlar kısa sürede…