YAZ AYLARINDA YAZ ÇİÇEKLERİ İLE BAHÇENİZİ GÜZELLEŞTİRİN

 

BAHÇENİZİ GÜZELLEŞTİRİN

Yaz aylarında bahçenizi güzelleştirip hem bahçenizin hem de güzel havanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bahçenizin bir köşesinde geceleri bahçenize aydınlık katacak aydınlatıcılar katabilir iken diğer tarafları ise yaz çiçekleri ile donatabilirsiniz.

 

Bahçe Düzenlemek İçin Uygulamalar

Bahçenizi düzenlemek istiyor iseniz birçok yöntem kullanabilirsiniz. Bahçenize farklı bir hava katmak için hamak ya da salıncak kurabilirsiniz. Bahçenizin bir köşesine küçük bir süs havuzu yerleştirebilirsiniz. Burada püf nokta bahçenizin ne kadar büyük olması ve bahçe işlerine ne kadar zaman ayırabileceğinizdir. Bahçenizin şekli de çok önemlidir. Yaz aylarında yaz bahçesi kurarak iyi bir uğraş bulabilirsiniz. Böylece severek yaptığınız zaman size keyif verir.

 

BAHÇENİZİ GÜZELLEŞTİRİN

Bahçenize Dikebileceğiniz Yaz Çiçekleri

Petunya

Petunyanın mayıs ayına yakın dizilmesi daha iyidir. Petunyanın çok canlı ve güzel renkleri vardır ve göz alıcıdır. Bu tür çiçekler sonbahar aylarına kadar canlı kalırlar ve güzelliklerini korurlar. Ancak petunyaların gölgelik alanlara dikilmesi gerekmektedir.

 

Yaz Çiçekleri

Sardunya

Sardunyanın can alıcı kokusunu pek çoğumuz sever. Yazın gelmesi ile sardunyalar bahçenizi ve balkonlarınızı süslemeye başlar. Sardunyalar güzel kokularının yanı sıra renk çeşitleri ile insanların sevgisini kazanır. Sardunyalar Nemli havayı sever ve birçok toprakta yetişir.

Yaz Çiçekleri

Ortanca

Ortanca her toprakta yetişebilen bir çiçektir ve nemli havayı severler. Ortancanın iri çiçekleri insanların hoşuna gidebilir. Eğer bahçeniz kuru bir yerde ise ortanca çiçeğini gölge bir alana diker iseniz çiçeğiniz daha iyi yetişir.

 

 

 

 

 

Yaz Çiçekleri

Karanfil

Karanfiller eğer yazın çok sıcak olan bir bölgede ekiliyor ise öğle vakitlerinde gölgelik kalacak bir yere dikilmesi gerekir. Karanfiller suyu çok fazla sevmezler bu yüzden sürekli sulamak zorunda kalmazsınız, hemencecik de kurumazlar. Karanfillerin birçok türü olmakla birlikte yaz ayları için çiçek açan karanfilleri seçmeniz daha iyi olur.

 

Yaz Çiçekleri

 

 

 

Hanımeli

Hanımelinin hem kokusuna hem de güzel görüntüsüne hayran kalacaksınız. Hanımelini çalı ya da sarmaşık türünde bulabilirsiniz. Hanımeli güneşi çok seven bir bitkidir. Ancak hanımeli hemen çiçek açmayıp büyümesi gerekir. Hanımelinin mutlaka güneşli bir ortama dikilmesi gerekir. Eğer güneşli bir ortama dikilmez ise çiçek açması için birkaç yıl geçmesi gerekir.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts