YAZ MEVSİMİNDE VARİS AMELİYATI OLMANIN NASIL SORUNLARI VARDIR?

VARİS

Yaz mevsimi içerisinde varis problemi nedeni ile ameliyat olan insanlar diğer mevsimlere göre bir takım sıkıntılar yaşayabilirler. Yaz mevsiminde varis problemi nedeniyle ameliyat olan insanların bacaklarında istenmeyen izler meydana geldiği, ciltlerinde bir takım renk değişiklikleri oluştuğu gözlenmiştir.

 

Yaz mevsiminde güneş ışınlarının yeryüzüne güçlü ve dik olarak düşmesi nedeniyle vücudun ısı seviyesi yükseldiğinden varis problemi nedeni ile olunan ameliyatlarda iyileşme süresi de gecikmektedir. Bu durumda ciltte bir takım renk değişikliklerine sebebiyet vermekle beraber kozmetik bakımdan kaliteyi de düşürmektedir. Diğer mevsimlerde yapılan varis ameliyatlarında ise vücut ısı seviyesi yaz mevsimine göre bayağı düşük olduğundan böyle bir durumla karşılaşılma oranı oldukça düşüktür.

VARİS

Yaz mevsiminde varis problemi nedeni ile ameliyat olmanın en büyük sıkıntılarından biri ise varis çorabıdır. Çünkü ameliyat sonrası belli bir süre varis çorabı giymenin zorunluluğu vardır. Yaz mevsiminin o yoğun sıcaklarında varis çorabı giyinmek zorunda kalmak hele de Akdeniz ve Ege bölgeleri gibi yerlerde yaşayan insanlar için tam bir eziyettir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalan insanların varis çorabının verdiği sıkıntıdan dolayı sinirleri daha gergin olduğundan yaşam kaliteleri de düşmektedir.

VARİS

Yukarıda sayılan başlıca nedenlerden dolayı varis problemi nedeni ile ameliyat olmak isteyen insanlar sağlık durumları el veriyorsa kesinlikle yaz mevsimini tercih etmemelidir. Bunun için en uygun mevsim havaların soğuk gitmesi nedeni ile kış veya havaların normal seyrettiği bahar aylarıdır.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts

Hepatit A nedir?

Hepatit A hastalığı genellikle kirli su kaynaklı olduğu için yaz aylarında bu hastalığa yakanlanma oranında artış görülmektedir. Bu…