Yaz Sıcaklarında Boyalı Saçlarınızı Korumaya Alın

Boyalı Saçlar
boyalı saçlar nasıl korunur

Bilindiği üzere boyalı saçlar en fazla korunması gereken saç tipi olarak bilinmektedir. Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarının da etkisinden dolayı daha fazla dikkatli olunması gerekmektedir. Bunun için saçları boyamadan önce ve sonra ayrı ayrı yapılması gerekenler bulunmaktadır.

Öncelikle saç boyası yapılmadan bir hafta önce saçlara mutlaka bakım yapılmalıdır. Yaz aylarında sıcak havaların etkisiyle saçlar kurumaktadır. Bu nedenle boyadan bir hafta evvel saçlar nemlendirilmelidir. Böylelikle saçlar neme alışmakta ve boyayla birlikte daha uzun süre sağlıklı kalmaktadır. Bu nedenle bakım saçlar için önem taşımaktadır.

Saç boyatmadan önce saçları boyayacak olan kuaför ve boyama teknikleri seçimi de önemlidir. Eğer saç renginde köklü değişiklik yapılacaksa bu durumda kuaförün saç boyama tekniğine dikkat edilmelidir. Böylece yaz aylarında saçlar daha uzun süre boya tutabilmektedir.

Yaz Aylarında Boyalı Saçlar Nasıl Korunur?

Boyalı saçları sıcaklardan korumak için saç özel şampuan ve saç kremi kullanılmalıdır. Bunun için boyalı saçlara özel olarak hazırlanan şampuanlar, saç kremleri tercih edilmelidir. Bu sayede saçlar daha dayanıklı hale gelmekte ve kimyasal maddelerden minimum zararı görmektedir.

Boyalı saçlar için sıcak su zararlı olmaktadır. Bundan dolayı duş alırken en sonda soğuk su ile saçlar son kez durulanmalıdır. Soğuk su saçların direnç kazanmasını sağlamakta ve daha uzun süre sağlıklı kalmaktadır.

Yaz sıcaklarında boyalı saçları korumak için tercih edilecek havlu seçimine de dikkat edilmelidir. Çünkü yanlış havlu ile saçları kurulamak saçların yıpranmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle yumuşak havlu kullanılmalı ve saçlar dikkatli şekilde kurulanmalıdır. Yaz aylarında ultraviyole ışınlardan saçlar çok fazla etkilendiğinden dolayı buna karşı koruyucu bakım kremleri ve saç maskeleri de kullanılmalıdır.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts