Açık Öğretim Nedir? Kayıt Şartları Nelerdir?

Açık Öğretim Nedir? Kayıt Şartları Nelerdir?
Açık Öğretim Nedir? Kayıt Şartları Nelerdir?

Açık Öğretim Nedir? Örgün öğretim tercih etmeyen kişiler için açık öğretime kayıt şartları arasında üniversite sınavı şartı vardır. Derslerin bilgisayar ve tv vasıtasıyla sanal ortamda işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar tekrar izleyebileceği eğitiminin adıdır.

Açık Öğretim Nedir? Kayıt Şartları Nelerdir? Açık öğretime kayıt şartları konusunda birçok kişi araştırma yapıyor. Özellikle örgün öğretime gitme imkanı olmayanlar, açık öğretimden birçok ön lisans ve lisans bölümünü okuyabilmektedir. Bu durumda tercih yaparak, ÖSYM tarafından düzenlenen üniversite sınavı olan YKS’ye girilmesi gerekir.

Lise mezunlarının mutlaka bu sınava girerek barajı aşmaları şarttır. Aksi halde kayıt hakkı kazanmak söz konusu değildir. Çünkü ikinci üniversite ve DGS gibi şartlar lise mezunu olan adaylar için uygun değildir. Yabancı uyruklu öğrencilerin de YÖS ile kayıt olmaları gerekmektedir.

Açık Öğretim Nedir?

Lisans ya da ön lisans bölümlerine kaydolmak isteyen adaylar birçok bölümde eğitim alır. Bu eğitimler sonrasında da mesleklerini başarılı bir şekilde ilerletebilirler. Bazı kurumlar açık öğretim mezunlarına ön yargılı bir şekilde yaklaşsa da aslında en iyi şekilde kendini geliştiren adaylar öne çıkacaktır.

İnternetten açık öğretime kayıt yaptırıp öğrenci olmak mümkündür. Bu sistemde öğrenciler internet üzerindeki dijital materyallerden yararlanarak bilgi edinir ve sadece sınava girerler. Sınav vize ve final şeklinde uygulanır. Sonuçların açıklanması ise sınav sonrası 1 aylık süre içindedir. Eğitim almak istediğiniz bölümler için yapacağınız başvurular ve diğer detaylar için uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Açık Öğretim Bölümleri

Ön lisans ve lisans bölümünde eğitim görmek isteyen öğrenciler birçok bölümü seçebilir. Adalet, Aşçılık, Veterinerlik, Turizm, Konaklama, İşletme, Muhasebe, Evde bakım, Sosyal Hizmetler gibi onlarca farklı bölümde eğitim alınması mümkün olmaktadır. Ayrıca farklı Açık Öğretim bölümleri tercih edenler Tarih, Edebiyat, Sosyoloji ve Coğrafya gibi çok sayıda bölüme de başvuru yapabilmektedir.

Açık Öğretim dersleri için size verilen kullanıcı adı ve şifreyle sisteme girersiniz. Bunun sonrasında derslerinize yüklü olan materyallerle ders çalışarak sınavlara hazırlanabilirsiniz. Son derece pratik bir hal alacak olan bu sistemde eğitim görmek isteyenler, farklı açık öğretim bölümleri için birçok destek vermektedir. Özel ders almak ya da kurslara katılmak şartıyla da açık öğretim bölümlerinde eğitim görebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts