Ahşap Parkeler Nasıl Temizlenir?

Gittikçe yaygınlaşan ahşap parkeler özel bir temizlik gerektirir. Size sunduğumuz yöntemler ile de ahşap parkeleri istediğiniz şekilde temizleyebilirsiniz.

Ahşap Parke Temizliği

Parke kullanan ev ve iş yerlerindeki pek çok kişi ahşap parkeler nasıl temizlenir konusunda çok fazla soru işaretleri taşır. Bunun en önemli nedeni olarak ahşabın temizliğinin titizlik istemesidir. Zemin temizlenirken özel kimyasallar kullanılır. Bu sayede de evinizin ve iş yerinizin her zaman istediğiniz temizliğe ulaşması da sağlanır. Ancak mermer ya da fayans gibi zeminlerde kullanılan her madde ahşaplar için de kullanıma uygun değildir. Bunun en önemli nedeni ise ahşabın yoğun kimyasallar karşısında zarar görmesidir.

Ahşap parkelerin şişmemesi ve çizilmemesi için mutlaka özel ürünler kullanmak gerekir. Çünkü ağır temizleyiciler ahşap parkenin kabarmasına neden olur. Bu durumda da insanlar hem kolay kullanımda hem de iyi temizleyen ahşap parke temizleme ürünlere ihtiyaç duyar. Bu sayede de kişilerin kolay bir şekilde ahşap temizleme yapması sağlanır.

Ahşap Parke Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahşap parke temizliği için üretilmiş özel ürünler piyasada bulunur. Ahşap yüzeyleri temizlerken mutlaka bu ürünlerden kullanmak gerekir. Bir kova suyun içerisine bir miktar bu özel ürünlerden ekleyerek etkili bir temizlik elde edebilirsiniz. Ayrıca temizleme yapacağınız bezin özelliğine de dikkat etmek gerekir. Çünkü temizlik bezinin sert olması yerlerin çizilmesine ve zarar görmesine neden olur. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak için mikrofiber bezlerden yararlanabilirsiniz.

Ahşap parke temizlerken eğer parkenizin aynı zamanda daha parlak bir görüntü içerisinde olmasını isterseniz de sirke kullanabilirsiniz. Ahşap parke temizleme ürünleri arasında sirke çok sık bir şekilde tercih edilir. Temizleme suyuna ekleyeceğiniz bir kaşık sirke ile daha parlak parkelere sahip olabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts