Ameliyat İzleri Nasıl Giderilir?

Ameliyat İzleri Nasıl Giderilir?

Ameliyat izlerinin giderilmesi için şartlar nelerdir? Öncelikle ameliyat izinin üstünden tam olarak üç ay geçmiş olması gerekmektedir. Ayrıca ameliyat izinin bulunduğu bölgenin tamamen iyileşmiş olması önem arz ediyor. Aksi takdir de yapılacak her hangi bir işlem çeşitli ciddi problemlere yol açabilmektedir. Ameliyat izi olan bölgeler de kesik vardır. Yanı neşterin dokunmuş olduğu her nokta aslında birer ölü dokulardır. Hangi uygulama yapılırsa yapılsın ne tür işlemler ve ne tür yöntemler denenirse denensin ölü dokular canlandırılamayacağı için tamamen silinmesi sağlanamayacaktır.

Ameliyat İzi Tedavisinin Amacı Nedir?

Yapılan tüm uygulamaların amacı ise ölü dokuların çevresinde ki kısımları tedavi etmektir. Bu sayede ameliyat izleri çok ince birer çizgi haline getirilir ve göz tarafından fark edilmesi oldukça zorlaşır. Her yapılacak olan estetik ameliyatında olduğu gibi ameliyatın üzerinden çok da fazla bir zamanın geçmiş olmaması önemlidir. Ameliyat izinin üstünden ne kadar süre geçtikten sonra tedavi yapılabilir? İki yıla varan izler de % 90 iki yılı geçmiş olan izler de ise %70 ‘e varan iyileşmeler görülebilmektedir. İçerisinde sertlik olan izler için çeşitli şok tedavileri kullanılabilmektedir.

Ses Dalgaları İle Tedaviye Yön Veriliyor!

Yoğunlaştırılmış ses dalgaları vasıtası ile bölgedeki sert kısım yumuşatılır ve bölge örtülür. Fakat yapılacak olan bu dalga işlemi üç veya dört seans gibi bir zaman biriminde yapılabilmektedir. Eğer bölgede herhangi bir sertlik yok ise veya bu sertlik başarılı bir şekilde giderilmiş ise tedavi daha da kolaylaştırılabilmektedir.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts