Cilt Çatlaklarını Engelleme

Bayanlarımızın önemli problemlerinden biri olan cilt çatlakları, cildin yapısının bozulması sonucu vücudun değişik yerlerinde ortaya çıkan izlerdir. Cildin belli noktalarda basınç altında kalması sonucu ortaya çıkan bu izlerin belirli nedenleri mevcut.

Renk olarak cilde göre değişkenlik gösteren bu çatlaklar ilk çıkmaya başladıkları zamanlarda pembe rengindeyken sonraları beyaz rengini alır. Bu çatlakları ortadan kaldırabilmek için genellikle kozmetik ürünlere ya da estetik müdahalelere ihtiyaç duyulur. Soğuk bir duş almak hem çatlakları önleyebileceği gibi hem de ileride oluşabilecek selülitin önüne geçebilir. Soğuk duş sayesinde kan dolaşımı artacağı için çatlak şeklinde olan ya da oluşmak üzere olan izlere önlem alınabilir. Genellikle göğüs, karın ve bel bölgesinde yoğunlaşan bu çatlaklar, erken davranıldığı takdirde problem olmaktan çıkabilecek şeylerdir. Bunların dışında bitkisel kozmetik ürünlerinin de hayli yararlı bir etki oluşturduğu gözlemlenebilmektedir. Günde bir defa çatlağın bulunduğu noktaya sürülen krem, zamanla çatlağın önüne geçerek cildin eski görünümüne ürünlerinin öncelikli olduğu söylenmektedir. Kimyasal ürünler vücuda yararlı olabileceği gibi yan etkileri de var olduğu için bitkisel ürünlere öncelik verilmektedir. Bitkisel losyonların da çatlak oluşmadan önce önlem olarak kullanılabilecek bir ürün olduğu gözlemlenebilmiştir. Tüm bu şartlar dâhilinde çatlakların önüne geçebilmek için oldukça iyi yöntemler.
-Hamilelik süresince olduğu gibi normal bir zamanda da günde minimum 2 litre su içilmeli.
-Sebze ağırlıklı besinler tüketilmeli
-Tavsiye edilen kremleri günde 1-2 defa çatlağın olduğu bölgeye uygulayarak olumlu bir sonuç alınabilir.
-Kısa sürede kilo alıp verme isteğinden kaçınmak gerekiyor.
-Kan dolaşımını arttırmak çatlakların azalmasına neden olur. Bu nedenle dar giysiler tercih edilmemelidir.
-A, E ve F vitamini içeren yumuşatıcı yağlar kullanılmalı. Bu nedenle daha nemli ve sağlıklı bir cilde sahip olursunuz. Bu da çatlak görünümünü gözle görülebilecek şekilde azaltır.

Bu işlemleri sıklıkla yapıyor ve yine de çözüm alamıyorsanız mutlaka profesyonel destek almanız gerekiyor. Uzmanlar yeni tedavi yöntemleriyle cilt çatlakları konusunda kesin çözüme varabilecek kadar ilerleme sağlamış durumdalar.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts