ANNELER GÜNÜ NASIL KUTLANMALI

Anneler Günü karşımızdaki insanın niteliklerini göz önünde bulundurarak kutlanması gerekir. Evliyseniz, çocuğunuz olduysa yanınızdaki insan ikinci bir kimlik daha kazanmış demektir. Hayatınızın devamında eklenen bu kimlikleri birbirine karıştırmadan, herhangi birini atlamadan üst üste ekleyerek özümsemeniz gerekir. Ne demek istedik bu cümlelerde: Eşiniz ilk önce sizin sevgiliniz idi. Siz evlendik artık sevgilim değilsiniz dememelisiniz. Sonra evlendiniz eşiniz oldu evlilik yıldönümünün atlanmaması gerekir. Çocuğunuz olduğunda ise eşiniz yeni bir kimlik daha kazandı. O artık bir anne. En hassas olduğu kimlik de bu. Bunu sakın unutmayın ve asla atlamayın. Yani bir kadın sizin sevgiliniz, eşiniz ve bir anne.

O Halde Nasıl Kutlayalım

anneler-gunu-hediyeleri

Siz eşlerin burada büyük sorumluluk ve görevi var. Özel günlerin hiçbirini atlamamanız gerekiyor. Atladığınız anda savunmanız son derece gereksiz ve anlamsız olacaktır. Kaderinize razı olup başınıza gelene katlanacaksınız demektir. Bu da sizin çok cesur olduğunuzu gösterir. Nasıl ki annenizin anneler gününü kutluyor ve atlamıyorsanız ellerinizde çiçekler ve hediyeler ile kapısında soluğu alıyorsanız aynı özeni eşinize de göstermek zorundasınız. Sabah uyanan kadın mutfaktan gelen kokular ile mayıs ayına girdiğini anlamalı. Güzel bir kahvaltı sofrasına gülümseyen bir yüz ile davet ettiğimiz eşinizin yanağına konduracağınız sımsıcak bir öpücük ve güzel bir kutlama cümlesi. Başımın tacı güzel annemizi her daim hatırlıyoruz elbet gönlümüzü ve hayatımızı aydınlattın günaydın demeniz yeterli.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts