Beyaz Tenli Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

 Bazı kadınlar için makyaj denildiğinde akan sular durur. Bu kadınlar makyaj yapmanın incelikleri ya da beyaz tenlilere uygun makyaj önerileri gibi konularda uzmanlar kadar başarılıdır. Biz de bu kadınlardan biri olan Buket Eliuz ile görüştük ve beyaz tenliler için makyaj önerileri konusunda bilgi edindik.

Renk Seçimi

Renk seçimi konusu beyaz tenliler için makyaj uygulamasının en önemli aşamasıdır. Bu aşamada tercih edilecek renkler, ten rengine uygun, doğal ve uçuk tonlar olmalıdır. Porselen efektini de yaratabileceğiniz makyaj malzemeleri seçimi konusunda en açık renk tonlarını tercih etmelisiniz. Koyu renkler sizi ucuz ya da gotik bir şekle sokabilir ve doğallıktan uzaklaşmanızı sağlar. Beyaz tenlilere uygun makyaj önerileri konusunda renk seçimini ifade eden Buket Eliuz, birkaç tüyo da verdi.

Göz Makyajı

Göz makyajı konusunda seçim yaparken takma kirpik gibi ekstra gür görünüm sağlayacak olan yöntemler tercih edilirken, ipek kirpik gibi seçenekler tercih edilebilir. Bu biçimde makyaj uygulamasının gerçeklemesi için daha iddiasız ama ilgi çekici seçimlerin yapılması uygun olacaktır.

Ruj Seçimi

Ruj seçiminde dudağın iç kısmının renk tonlarında ya da nude tonlarda seçim yapılabilir. Ruj ve diğer makyaj malzemeleri renkleri, cilt rengine uygun tonlar olan pembe ve şeftali renkleri arasında yer alabilir. Kaliteli ruj ve makyaj ürünleri için ihtiyaç duyulan seçimin yapılması ise market ürünleri değil kaliteli ürünler tercih edilerek yapılmalı.

Allık

Allık seçiminde kesinlikle krem alık ve şeffaf uygulamar söz konusu olmalı. Krem allık seçenekleri ile beyaz ten makyajı porselen kusursuzluğuyla gerçekleştirilmektedir. Uygulamanın sorunsuz gerçekleştirilmesi ve ihtiyaç duyulan sürecin yönetilmesi için makyaj videolarından yararlanabilirsiniz. Bu şekilde memnun edici sonuçlar almanız kolaylaşacaktır.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts