Genç Ve Güzel Bir Yüze Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalı ?

 

Genç Ve Güzel Bir Yüze Sahip Olmak İçin Neler Yapılmalı ?

Yüzümüzün güzelliği, bizi genç ve güzel gösterecek en önemli unsurlardan bir tanesidir. Yüzümüzün sürekli güzel ve genç kalabilmesi için ihtiyacı olan bakımı yüzümüze yapmak zorundayız.  Peki, yüzümüzün genç ve güzel gözükmesi için yüzümüze nasıl bir bakım yapmalıyız. Evde yapabileceğiniz birkaç basit formülle tüm bunları sağlamak mümkün.

Yüzümüzün sıkı ve gergin görünmesini sağlamak ve yüzümüzdeki lekeleri yok etmek için evde kendi imkanlarımızla çeşitli bitkisel maskeler hazırlayacağız. İlk olarak salatalık ve süt karışımı hazırlayacağız ve bu karışım sayesinde en kısa sürede yüzümüzdeki büyük değişimi fark edeceğiz. Öncelikle yarım bir salatalığı bir kabın içine rendeliyoruz üzerine bir buçuk yemek kaşığı süt ekleyerek iyice karıştırıyoruz (Eğer mat renkte ve yağlı bir cilt tipine sahipseniz bu karışımın içine üç – dört damla limonda katabilirsiniz)  ve on dakika beklemeye alıyoruz. Bekleme süresi bittikten sonra karışımın altına süzülen suyu bir başka kaba alıyoruz. Bu suyu yıkadığımız yüzümüze sürüyoruz ve kurumasını bekliyoruz. Yüzümüze sürdüğümüz maske iyice kuruduktan sonra bir kat daha sürüyoruz. On dakika bekleyip üçüncü olarak tekrar maskeyi yüzümüze uyguluyoruz ve iyice kurduktan sonra yüzümüzü ılık bir su ve cilt tipimize uygun bir sabun ile yıkıyoruz. Evde yaptığınız bu maskeyi haftada 2 kez yüzünüze uyguladığınızda kırışıklıkların azaldığını yüzünüzün daha bir gergin olduğunu fark edeceksiniz. Cildinizin gergin olmasının yanında yumuşak olmasını da sağlamak istiyorsanız iki günde bir olacak şekilde içtiğiniz kahvenin telvesini yüzünüze sürdüğünüzde yüzünüzde ipeksi yumuşaklığı hissedeceksiniz. Yüzümüzde istenmeyen lekeler bulunuyorsa bunlar içinde evde hazırlayacağımız bir maske var. İlk olarak iki adet yumurta kırıp beyazını ayırıyoruz. Ayırdığımız yumurta beyazını bir kaseye alıp üzerine üç – dört çay kaşığı limon suyu katıyoruz. Son olarak bu karışımın koyu rengini alacak miktarda kaseye pirinç unu ekleyip iyice karıştırıyoruz. Maskemiz hazır. Evde hazırladığımız maskeyi yıkadığımız yüzümüze sürüyoruz ve iyice kurumasını bekliyoruz. Maskemiz iyice kuruduktan sonra yüzümüzü ılık su ile yıkayıp kuruluyoruz ve ardından yüzümüze gül suyu sürüyoruz.

Bu işlemi haftada iki kez uygulamak cildinizdeki lekelerin yok olmasına yardımcı olur. Bu maskelerin yanında her sabah yüzümüzü maden suyu ile yıkarsak cildimizin canlanmasına ve parlak bir renge sahip olmasına büyük katkıda bulunmuş oluruz. Tüm bu uygulamaları düzenli olarak yaptığınızda bir ay içerisinde yüzünüzdeki büyük değişimi herkes fark edecektir.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts
Read More

Vazelin İle Kirpik Uzatma

Vazelin ile kirpik uzatma bayanlar tarafından sıkça kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Vazelin kirpik uygulamasında dikkat edilmesi gereken…