Brezilya Poposu Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Brezilya Poposu Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?
Brezilya Poposu Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Brezilya Poposu Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Brezilya poposu estetiği yapılışı tanımlaması vs. hakkında bilgi alarak görsel açıdan istediğiniz sonuca yönelik hazırlıklar yapabilirsiniz. Başvurularınız memnuniyet kazandırabilir.

Brezilya Poposu Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Brezilya poposu estetiği fiziksel açıdan istediğiniz görüntüyü elde etmenizi sağlayabilir. Kalça bölümündeki boyutlandırma ve şekillendirme işlemleri güncel biçimde oluşturulmaktadır. Teknik açıdan gereken işlemler vücut içinden alınan yağlarla yapılmaktadır.

Brezilya Poposu Nasıl Yapılır?

Silikon olmadan yapılan Brezilya poposu, kalçalarda boyut ve şekil düzenlemesi olarak da düşünülebilir. Özel yağ transferi olarak da bilinen bu operasyonda  görsel açıdan başlangıçta bir tasarım oluşturulmaktadır. Kalça estetiği yapılırken karın bölgesi ile bir arada şekillendirme de yapılabilmektedir.

Fazla yağlar alınırken risk olan bölgelerden alınan bölümlere dikkat edilmelidir. Uzman doktorunuz lokal anestezi ve genel anestezi ile işlemlerde bu değerlendirmeler hakkında bilgi verecektir.

Brezilya Tekniği İle Popo Kaldırma Neden Yapılır?

Avantajlı olarak görülen durumları kendiniz başta karar veren taraf olarak değerlendirmelisiniz. Yani kalçalarınızın neden nasıl şekle kavuşmasını istediğinizi netleştirmelisiniz. Genetik olarak ciddi bir fiziksel aksama olduğunu düşünüyorsanız bu işlemlere başvuru yapabilirsiniz.

 • Kalça bölümünde geçirilen bir kaza gibi nedenlerle estetik kaybı olabilir.
 • İskelet yapınızın sorunlu olmasına bağlı kalçalarda oluşan şekil bozukluklarında işlem yapılabilir.
 • Uzun süren diyet ve spor ardından çok miktarda kilo kaybı varsa sarkmalar engellenememişse kalçalarda dolgunluk sağlanabilir.
 • Düz kalçalardan pek hoşlanmadığınızda, kalça dolgunlaştırma yaptırabilirsiniz.
 • Tek seferde karın bölgenizde meydana gelen yağların azalmasında destek bir uygulama vardır.

Brezilya Tekniği İle Popo Kaldırma İşleminin Etkileri Nelerdir?

Sonuçlar bakımından Brezilya tekniği ile popo kaldırma işleminin etkileri görsel açıdan daha çok memnuniyetle sonlanabilir. Alt bölüm dolgunlaşır ve kendinizi daha çok beğenebilirsiniz. Dolgun görüntüde kalçalar cinsel hayatınıza katkı sağlayabilir. İsteme bozuklukları olanlar için dolgun kalçalar daha çok etkileşim de sağlayabilir.

 • Bel bölgesinde de incelme olacağı için giysilerinizde daha estetik görüntü ortaya çıkabilir.
 • Orantılı şekilde kilo vermeyenler için etkili bir çözüm elde edilmiş olur.
 • Bölgesel olarak orantılı görüntü elde etmiş olursunuz.

Popo Kaldırma Ameliyatı Bana Uygunluğu Nasıl Belli Olur?

Popo kaldırma ameliyatı yaptırmadan önce kendinize uygun süreç olup olmadığını uzman doktora başvuru yaparak öğrenebilirsiniz. Brezilya tekniği kullanılarak yapılan ameliyatta genellikle şu kişiler daha uygun olarak değerlendirilmektedir:

 • Basık kalçalar
 • Düz kalçalar
 • Küçük kalçalar için uygulanması idealdir.

Yeterli bölgesel yağı olanlar dışında bu işlemlerin uygulanması zor olacaktır. Bu nedenle yağ oranı çok düşük olan kişilerde riskli bir kalça büyütme işlemi gündeme gelecektir. Vücudun temelde ihtiyacı olan yağlara dokunulmaması ameliyatlarda kritik önem taşımaktadır.

Brezilya Tekniği İle Popo Kaldırma Ameliyatı Yapılışı Nasıl?

Brezilya tekniği ile popo kaldırma ameliyatı esnasında 3 önemli adım vardır. Yağ alınacak olan bölge tespit edilerek yağ çekim işlemleri yapılır. Karın, bel ve bacak bölümlerinden bu yağ çekim işlemi yapılır. Ardından ikinci olarak ayrıştırma işlemi yapılacaktır. Yağ içerisindeki maddeler saflaştırılarak yeni bölgesine enjekte edilecektir.

Yapılan enjeksiyon işlemlerinde  önceden belirlenen bölümlerden işlem yapılır. Genel anestezi altında yapılan uygulamalarda ağrı acı hissedilmemektedir. Operasyon ardından gereken ağrı kesici vs. size bilgi olarak verilecektir.

BBL İle  Popo Kaldırma Ameliyatı Ardından İyileşme Süreci

Brezilya poposu kaldırma ameliyatı ardından iyileşme sürecinde iki haftalık sürede dikkat etmek gerekmektedir. Sırt üstü yatmanız ve kalçanızın üzerine doğrudan oturmanız bu süre boyunca pek de önerilmemektedir. Doktor kontrolü bu süreç ardından gerçekleşir ve yeni öneriler sunulmaktadır. Brezilya kalçası estetiği fiyat bilgisini önceden öğrenmek için  sağlık merkezine doğrudan ulaşmalısınız.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts