Doğru Eyeliner Nasıl Seçilir ve Uygulanır?

JEL-EY~1

Eyeliner sürme yöntemleri: Göz makyajı bayanların olmazsa olmazlarındandır. İyi yapılmış bir göz makyajının kişinin doğal güzelliğini ortaya çıkaran bir özelliği bulunmaktadır. Bazen o kadar güzel yapılır ki başka hiç bir makyaja ihtiyaç duymaz kişi. Bundan dolayı eyeliner nasıl sürülür? Eyeliner sürme yöntemleri  ve doğru Eyeliner tercihi gibi bilinmesi gereken noktalar;

 

Eyeliner Çeşitleri

Son zamanların en zirvede olan makyajı, göz makyajını eyeliner ile yapan bayanlar kusursuz bakışları rahatlıkla yakalayabilmektedir. Çok aşırı fazla çeşidi olan eyeliner’lar:
Dip eyeliner,
Likit eyeliner,
Krem eyeliner,
Jel eyeliner,
Cake eyeliner,
Kalem eyeliner

Eyelinerların her çeşidi farklı görev için kullanılırken her çeşidin  sürülüş teknikleri de farklıdır. Örneğin etkileyici ve ince bakışlar arzuluyorsanız likit eyeliner seçimini yapabilirsiniz.

 

Makyaja Göre Eyeliner Seçimi

Öncelikle ilk önceliğimiz satın alacağımız eyelinerdir. Kullanacağınız eyelinerın kesinlikle akmaması, etrafa dağılıp bulaşmaması ve kolay uygulanır olması gerekmektedir.
1.Eğer yoğun bakışlar istiyorsanız  yumuşak kalemleri kullanmalısınız.
2.Etkileyici ve ince çizgiler için likit eyeliner tercih etmelisiniz.
3.Retro görünümler ve kuyruklu çekici görünümler için jel eyeliner seçmeniz gerekir.
4.Arzuladığınız ” smokey eyes ” gibi  buğulu ve mayster bakışlar ise krem veya jel eyelinerları tercih edebilirsiniz.

 

Eyeliner Sürme Teknik’leri
En iyi ve güzel şekilde eyeliner kullanmak için sürekli pratik yapmanız gereklidir. Aksi taktirde başarılı bir şekilde eyeliner uygulayamazsınız.
Eyeliner kullanırken göz kapağınızın kesinlikle sabit durması ve kırpılmaması gerekir. Aksi durumlarda  eyelinerın yamuk çekilmesine neden olabilir.
Eyelinerı sürerken kesinlikle çok dikkatli olmalısınız. Ellerinizi sakın titretmeyin ve pamuk yumuşaklığındaki eyelinerın gözünüzden adeta kayıp gitmesine izin verin.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts