Dövme Sildirme Yöntemi

 

Yaptırılan dövme, bir süre sonra kişileri rahatsız edebilir. Bu durumlarda da kişiler bir an önce dövmelerinden kurtulmak ister. Dövme yaptırmak oldukça zor bir karardır. Genellikle dövme yaptırma konusunda tereddüt edenlere ilk önce geçici dövme yaptırması önerilir. Ancak zaman içerisinde de bu isteği devam ediyorsa; o zaman kalıcı dövmeye geçilmesi istenir.

Yaptırılan dövmeler, o an kişilere büyük mutluluk bile verse ileride bir takım pişmanlıklar oluşabilir. Özellikle sevgiliye ait bir dövme, ondan ayrıldıktan sonra anlamsız olacaktır. Bu nedenle de kişilerin biran önce dövmeyi ortadan kaldırması gerekir.

Dövme mürekkepleri, kalıcı metaller ile elde edilir. Bu nedenle de bu mürekkepten kurtulmak da son derece zordur. Zor olsa da birkaç yöntem ile kalıcı dövmelerden kurtulmak olanaklıdır.

Dövme Çıkartma İçin Krem Kullanımı

Krem ile dövme sildirme günümüzde en fazla reklamı yapılan ürünler arasındadır. Özellikle sunduğu ekonomik fiyatlar ile pek çok kişinin de ilgisini çeker. Pek çok markanın dövme çıkartma kremleri mevcuttur. Sürekli uygulanan kremler bir süre sonra dövmenin renklerinin solmasına ve zaman içerisinde kaybolmasına neden olur.

Dövmesinden kurtulmak isteyen kişiler tarafından kullanılan bu kremlerin uygulanmasına oldukça dikkat etmek gerekir. İçeriğinin ağır olması nedeni ile bazı ciltlerde problem oluşturabilir. Ayrıca dövmenin yoğunluğuna göre de çıkarma işlemi fazla zaman alabilir. Özellikle yurt dışında yaygın olarak kullanılan bu kremler, ülkemizde de yoğun talep görür.

Dövme Sildirme İçin Lazer Kullanımı

Dövme sildirmenin en kesin yöntemi lazer uygulamasıdır. Lazer, dövmenin esas malzemesi olan metalleri parçalayarak onu yok etmeye çalışır. Bu nedenle de en güvenilir dövme sildirme yöntemi olarak ele alınır. Dövme mürekkebinin kalitesine bağlı olarak da bu işlem tekrarı oluşabilir.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts