Gözaltı Kapatıcısı Nasıl Sürülmeli

Gözaltı Kapatıcısı

Özellikle pek çok bayanın olmazsa olmazları arasında yer alan gözaltı kapatıcıları makyajın güzel görünmesini isteyen ve daha iddialı ve çarpıcı bakışlar elde etmek isteyenler için ilk tercih edilen makyaj malzemesidir diyebiliriz. Her ten rengine göre farklı tonları olan gözaltı kapatıcılarında özellikle en doğru tonu seçmek için deneyerek almak gerekir. Ten renginden ne çok açık neden koyu olacak şekilde 1-2 ton açık bir renk tercih edilerek aydınlatıcı olarak kullanılmalıdır.

Kapatıcı Nasıl Uygulanır

Çok fazla açık tonda uygulanan gözaltı kapatıcısı sizin ruh gibi bembeyaz bir yüze sahip olmasına neden olur.  Gözaltı kapatıcısı nasıl uygulanır diye merak edenler için özellikle kapatıcı süreceğiniz kısımların koyu tonlar da olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Örneğin bazı kişiler de üst kısımlar mor iken bazılarında alt çukurlar daha koyu tonludur. Kapatıcı gerektiren bölgelere yoğunluğu göre değişen miktar da kapatıcı uygulamanız gerekir. Kapatıcı nasıl sürülür sorusunun cevabı kesinlikle gerekli olan göz çevresi bölgelerine yettiği kadar kapatıcı uygulamak gerekir.

Gözaltı Kapatıcısı Seçimi

Gözaltı kapatıcısı sürmek makyajın kesinlikle daha da kusursuz görünmesini sağlayarak özellikle gözlerin ön plana çıkmasını sağlar. Özellikle gece makyajlarında kesinlikle kapatıcı sürmeden makyaj yapmış sayılmazsınız. Kapatıcı sürülmeden yapılan makyaj kesinlikle eksik olarak değerlendirilir. Gözaltı kapatıcısı seçerken pembe alt tonlu olanları sadece kapatıcı görevi için, sarı alt tonlu olanları da aydınlatıcı olarak tercih edebilirsiniz

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts