Hamilelikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelikte Faydalı Besinler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Hamilelik döneminde özellikle ilk üç ay önemli olduğundan anne adaylarının bu dönemde daha dikkatli hareket etmesi gerekmektedir.

İlk üç ayda düşük riski olması hamilelikte dikkat edilmesi gereken dönemler arasında her almasını sağlamaktadır. Hamilelik süreci boyunca yapılacak olan kontroller özellikle kişide oluşabilecek risklerin belirlenmesini sağlamaktadır. Bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelebilmesi için özellikle bu süreçte uzman doktor kontrolünde olunması önemlidir. Ortaya çıkabilecek her türlü durumun kısa süre içerisinde çözülebilmesi için düzenli şekilde yaptırılacak olan kontroller alınan veriler üzerinden işlem yapılmasını sağlamaktadır. Çalışan anne adayları özellikle uzun süre yorulmak yerine arada dinlenerek çalışmaya devam etmelidir. Uzun süren yorgunluk durumlarında bebeğin sağlığını riske atılmaktadır.

Uzun süre stres yaşanması aynı zamanda bebeği de etkilemektedir. Bu nedenle hamilelik döneminde dikkat edilmesi gerekenler konusunda özellikle stres en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Stresten uzak bir şekilde hamileliğinizin devam etmesi aynı zamanda mutlu bir gebelik geçirmenizi sağlarken çocuğun da sakin ve daha mutlu olmasını sağlamaktadır. Anne adayının stresli olması aynı şekilde bebeğinde bu durumdan etkilenmesine neden olmaktadır. Daha sakin bir şekilde hamilelik sürecini tamamlayanlara göre özellikle stresli bir hamilelik geçirilmesi durumunda farklı etkiler ortaya çıkmaktadır.

Hamilelikte Stresin Olumsuz Etkileri

Çocukların hırçın davranışları veya olumsuz etkiler ortaya koymasının nedenleri altında özellikle hamilelik sürecinde yaşanan durumlar yer almaktadır. Çoğu zaman hamilelikte yaşanan durumlar bebeği olumsuz şekilde etkilemektedir. Bu nedenle hamilelik sürecinde özellikle annelerin bu konuda daha dikkatli olması gerekmektedir. Anne adayları için hamilelikte stres özellikle uzak durulması gereken durumlar arasında yer almaktadır. Uzun süre stresli bir yaşam sürülmesi anne karnındaki bebeği de olumsuz şekilde etkilemektedir.

 

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts
Read More

Aspirinin Faydaları

Ateş düşürücü ve ağrı kesici özelliği olan aspirin, sağladığı faydalar ile pek çok kişi tarafından sık bir şekilde…