Teknoloji

İnstagram Nasıl Dondurulur?

 

Günümüzde en yaygın kullanılan sosyal platform olan İnstagram, kimi zaman insanların hesap dondurma talebi ile karşı karşıya gelir.

İnstagram Nedir?

Uzun süredir kullanılan bir platform olsa da yine de yeni tanışan insanlar İnstagram nedir sorusunu sıklıkla yöneltir. İnstagram insanların arkadaşları ile ya da başka kişiler ile fotoğraflarını ve videolarını paylaştıkları bir sosyal yerdir. İnstagram geniş bir kullanıcı sayısına ulaşır. Bu nedenle sürekli güncel uygulamalar ile insanların daha fazla İnstagram kullanması sağlanır. Günümüzde artık para kazanmak için bile İnstagram kullanımı yaygındır.

İnstagram her ne kadar insanların severek kullandıkları bir uygulama olsa da kimi zaman hesap kapatma talepleri de oluşur. Bu durumda da kişiler İnstagram nasıl dondurulur sorusunu merak eder. İnstagram uygulamasını geçici bir süre kapatmak isteyenler için de instagram dondurma hizmeti mevcuttur.

İnstagram Dondurma İşlemi İçin Gerekenler

İnstagram dondurma işlemi oldukça kolay ve hızlı bir şekle gerçekleşir. Ancak İnstagram uygulamasını dondurmak isteyenler bunu mobil uygulama ile gerçekleştiremez. Her ne kadar mobil İnstagram uygulaması daha yaygın bir şekilde kullanılsa da; İnstagram ancak web sitesi üzerinden dondurulabilir.

İnstagram dondurma işlemi sizi tamamen bu uygulamadan silmiyor. Sadece bir süreliğine gizlenmiş olursunuz. Yani İnstagram hesabından geçici bir süre uzaklaşmak isteyenler için en ideal yoldur. İnstagram hesabınızı dondurduktan sonra hiçbir fotoğrafınız ya da paylaştığınız yorumlar silinmez. Hepsi geçici bir süre gizlenir. Siz hesabınızı tekrar aktif hale getirdikten sonra da tamamına ulaşabilirsiniz.

İnstagram web sitesi üzerinden giriş yaptıktan sonra profil düzenleme seçeneğini işaretleyin. Daha sonra en altta yer alan profilimi geçici olarak kapat bölümünü tıklayın. Bu sayede de İnstagram dondurma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Tekrar şifreniz ile hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu