Kadınlar Vücut Tipine Göre Nasıl Çizme ve Bot Giymeli?

Kadınlar Vücut Tipine Göre Nasıl Çizme ve Bot Giymeli?
Kadınlar Vücut Tipine Göre Nasıl Çizme ve Bot Giymeli?

Kadınlar Vücut Tipine Göre Nasıl Çizme ve Bot Giymeli? Her kadın vücut tipine uygun bir şekilde giyinmelidir. Özellikle bot ve çizme tercihinde bulunurken vücut yapınızı göz önünde bulundurmalısınız. Dolayısı ile ayakkabı tercihinde bulunurken dikkat etmeniz bazı önemli hususlar bulunuyor.

Kadınlar vücut tipine göre nasıl çizme ve bot giymeli? soruları her bayanın merak ettiği bir konudur. Eğer atletik bir vücut yapınız var ise dolgu topuk veya kalın topuk tercih edilmelidir. Bu modeller size daha çok yakışacaktır. Aynı zamanda ince ve yüksek tabanlı botlar da tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kum saati vücut yapısı olan bayanlar ayak bileklerine kadar olan botlar tercih etmelidir. Ayak bilenizde bulunan kemiği gizlediğiniz zaman bacak boyunuz kesilir. Bu yüzden en doğrusu bileklere kadar olan batları tercih etmek olacaktır.

Bazı kadınların vücut tipi üçgendir. Bu doğrultuda üçgen vücut yapısı olan kadınlar bilek kısmında tüylü, kürklü ve tokalı botlar tercih etmelidir. Dilerseniz UGG ayakkabı modelini tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra elma vücut yapısına sahip bayanlar sivri burun uzun çizmeler tercih etmelidir. Bu sizin için doğru bir seçim olacaktır.

Bacak Boyu Kısa Olan Kadınlar Hangi Ayakkabı Modelini Tercih Etmelidir?

Bacak boyu kısa kadınlar hangi ayakkabı modelini tercih etmelidir? diye çok fazla soru soruluyor. Öncelikle bacak boyu kısa olan bayanlar ayakkabı tercihinde bulunurken bacak yapısının kalın ya da ince olmasını göz önünde bulundurmalıdır. Eğer bacak yapınız ince ise uzun ve topuklu çizmeler giyebilirsiniz. Bu sizin için güzel bir seçim olacaktır. Ancak bacak yapınız kalın ise çizme yerine kısa bot giymelisiniz. Bu şekilde kombin yaparken salaş sweat tişörtler giyebilirsiniz. Bacak boyu kısa olan kadınlar bağcıklı ayakkabılar tercih etmemelidir. Genellikle yandan fermuarlı botlar tercih edilmelidir. Bacak boyunuz ne kadar kısa olursa olsun bacak yapınız ince ise uzun çizme giyebilirsiniz. Bu sizi aynı zamanda uzun boylu olarak gösterecektir.

Kısa boylu kadınlar uzun ve topuklu çizmeler gitmelidir. Bunun yanı sıra kalem etek giyerek bacak yapınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Ancak bacak boyu kısa olup kalın bacak yapısına sahipseniz bilekte biten botlar tercih etmelisiniz. Fakat unutmayın ki bacak boyu kısa olan bayanlar asla ipli ya da bağcıklı botlar giymemelidir. Eğer bu şekilde ayakkabı tercih ederseniz bacak boyunuz daha da kesilir ve kısa görünürsünüz. Ayrıca bot seçerken de en az 5 cm topuklu olmalıdır.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts