Kaş Dövmesi Nasıl Yapılır?

 

Kıl tekniği ile kaş dövmesi nasıl yapılır hakkında daha fazla bilgi edinin!

Kıl tekniği son  zamanlarda seyrelen kaşların daha gür ve biçimli görünmesini sağlamak amacı ile uygulanıyor. Tek kullanımlık hijyenik iğneler kıl tekniğinde kullanılan materyallerdendir. Mevcut kaşların aralarına doğal görünen kıl çizimleri yapılarak seyrelen kaşların dolgunlaşması sağlanıyor. Cilde yapılan şekilli dövmeler ile kıyaslandığında kaş dövmesinin farklılığı cildin bir kat altına uygulanmasıdır. Ömürlük olmamasından dolayı kaş dövmesinde doldurma işlemi uygulanmaz.

Kıl Tekniği İle Kaş Dövmesi

Uygulama öncesinde kıl tekniği ile kaş dövmesi yapımı için muhakkak cildin iyice temizlenmesine önem verilir. Kişinin isteği ile birlikte uygulamayı yapan uzmanın görüşü kombine edilerek ön çizim yapılır. Ön çizim uygulamadan istenilen sonucun alınmasında etkilidir. Kişi ön çizimi beğenmez ise uygulamaya geçilmeden mevcut çizim değiştirilebilir. Bu işlem acısız olup yine de lokal anestezi yapılır.

Kıl Tekniği İle Kaş Kontürü

Şehir hayatında yaşayan kadınların zamandan tasarruf yapabilmeleri için akmayan bu yöntem ile makyaj uygulamalarına bir müddet kalıcılık kazandırabilirler. Kaşlarında şekil bozukluğu ve seyreklik olanlar bu yöntemle kaşlarını daha biçimlendirilmiş gösterebilirler. Kıl tekniği ile kaş kontürü kemoterapi sonrasında da kaşları dökülenler için uygulanabilir. Renk seçiminde ise dikkate alınması gereken hususlar şöyledir: kişinin kıl, ten ve saç rengi göz önüne alınır. Uygulama yapılacak bölgenin en yakın yerine tercih edilen renk sürülerek ne derece uyumlu olduğuna bakılır. Tam hazırlık aşamaları tamamlanınca uygulamaya geçilir.

Kıl Tekniği İle Kaş Yapımından Sonra

Kaş yapımında herhangi bir kanama ile karşılaşılmaz. Dolayısıyla sonrasında kabuk bağlama gibi durumlarda söz konusu değildir. İnce deri döküntülerinin yaşanması muhtemeldir. Kaş yapımından sonra muhakkak bakım kremlerinin kullanılması gerekir.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts