Küçük Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı
Küçük Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Yalnızca konut sakinleri için değil, aynı zamanda bir evin müdavimleri ve ziyaretçileri için de ortak ortam olan oturma odası, küçük olsa bile, konfor ve huzuru garanti edecek şekilde planlanmalıdır. Peki, küçük oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Oturma odası, aileniz ve arkadaşlarınızla dinlenmek ve güzel anlar geçirmek için ideal bir yer olmalıdır. Mütevazı büyüklükteki evlerde veya apartmanlarda, mekanın işlevselliğini sağlayan, kişilik kazandıran ve bu odayı evin favorilerinden biri haline getiren akıllı çözümlerle, mevcut alandan en iyi şekilde yararlanmak için iyi bir planlama önemlidir. Oturma odanız küçük ise küçük oturma odası dekorasyonu hakkında bilmeniz gerekenleri açıklıyoruz.

Tüm Ölçümleri Yazın

Küçük bir oturma odasını dekore etmeye başlamak için duvarların ve alanın boyutunu not edin. Eşyaları da bu boyutlara göre alın. Bu sayede alan için en doğru mobilyaları edinmiş olacaksınız. Odanıza genişlik kazandırmak için bazı görsel hilelerden yararlanabilirsiniz. Örneğin, duvarlara ve mobilyaların bitişine aynalar yerleştirebilirsiniz.

Doğru Kanepeyi Seçin

Küçük oturma odası dekorasyonu söz konusu olduğunda en mühim detaylardan biri kanepedir. Küçük oturma odanız için doğru kanepeyi seçmeniz önemlidir. Küçük alanlarda yaşayanlar için bir joker parçası, ziyaretçiler için bir çekyat bulundurmaktır. Evde daha fazla insan olduğunda açılan bir uzantılı masa ile kanepeniz desteklenebilir. Kanepe için iyi bir yeriniz olduğundan emin olun. Tavsiye edilen şey, duvara yaslanmış halde bırakmak ve yer israfından kaçınmaktır. Oda entegre ise farklı alanları sınırlandırmak için mobilyaların arkasını kullanın.

Basit Olun ve Alanı Dağınık Kullanmayın

Küçük oturma odası dekorasyonu için minimal olmak önemli. Modada olduğu gibi, genellikle dekorasyonda da minimalizm bir adım öne çıkar. Akıllıca bir seçim yapmak için minimal detayları değerlendirin. Örneğin sehpa, bir tabure ile değiştirilebilir. Bu, bir destek görevi görmenin yanı sıra bir koltuk görevi görür. Ortamın ölçülerini almak ve oturma odasındaki mobilyaların en iyi konumunu belirlemek önemlidir. Diğer bir kural ise mekanı abartılı sayıda parça ile karıştırmamaktır. İdeal olan, puflar, geri çekilebilir masalar ve banklar gibi çeşitli kullanımlara sahip pratik eşyaları tercih etmektir.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts
Read More

Tv Ünitesi Seçimi

Oturma odalarının daha şık ve daha konforlu bir şekilde tasarlanabilmesine olanak tanıyan önemli fikirlerden biri olan tv ünitesi…