Lahana Diyeti Nasıl Yapılır?

Hızlı kilo vermenin formülü olarak bilinen lahana diyeti doğru ve düzgün şekilde yapıldığı takdirde zayıflama sürecinde oldukça etkilidir. Bu diyet genellikle bir haftalık yapılmakta ve bu süre içerisinde iki ile dört kilo arasında verdirmektedir.

Yapılan açıklamalara göre lahana içerisinde bulunan besin değerleri sayesinde iç organlar ve karaciğer üzerinde biriken yağların yakılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda içinde yer alan selenyum yiyen kişiyi yaşlanma etkilerine ve kalp krizi riskine karşı korumaktadır.

Lahana Diyeti

Lahana diyeti yaparken egzersiz programları ile desteklenmesi daha hızlı ve daha sağlıklı kilo verilmesini sağlamaktadır. Bu şekilde yapıldığı takdirde ortalama üç ile sekiz kilo arasında kilo verdirmektedir. Ne kadar kilo verileceği bünyeden bünyeye farklılık göstermektedir. Diyete başlandıktan sonra bir süre ara verilip daha sonra diyet tekrarlanabilir.

Lahana Diyet Yapılışı

Lahana diyeti yedi günlük program şeklinde uygulanır. Diyetin ilk gününe bakıldığında gün boyunca lahana çorbası ve meyve yemek sınırsızdır. İstenilen meyve yenilebilmektedir. İkinci günde lahana çorbasının haricinde seçilen bir sebze tüketilmektedir. Ancak bu sebzeler içerisinde mısır ve nişastalı sebzeler olmamalıdır. Diyetin üçüncü gününde lahana çorbasına ek olarak hem sebze hem de meyve yenilmektedir.

Lahana diyetinin dördüncü günü lahana çorbasının yanı sıra yoğurt, süt ve muz tüketilir. Diyetin beşinci gününde ise liste biraz daha zengindir. Bu gün içerisinde lahana çorbası dışında sınırsız protein kaynakları ve domates yer almaktadır. Altıncı günde ise bir önceki güne ek olarak farklı sebzeler de tüketilebilir. Diyetin yedinci ve son gününde sebze, meyve ve meyve suyu listede bulunmaktadır. Liste eksiksiz ve doğru şekilde uygulandığında ve sekizinci gün tartıya çıkıldığında istenmeyen kiloların ortalama beş kiloluk kısmını gitmiş olduğu görülmektedir.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts
Read More

Dukan Diyeti

Çok düşük karbonhidratlı ve yüksek proteinli olan Dukan diyeti Fransız beslenme uzmanı Dr. Pierre Dukan tarafından yazılmıştır. Dukan…

SAĞLIKLI KİLO VERMEK

Tüm dünyada kilo vermeyi sağlayan ilaçlar ve yöntemler milyarlarca dolarlık bir pazar oluşturmuştur. Piyasaya sürülen ilaçlar kısa sürede…