Parlak Gözlere Sahip Olmanın 5 Yolu

Parlak Gözlere Sahip Olmanın 5 Yolu
Parlak Gözlere Sahip Olmanın 5 Yolu

Güzelliğinizi ortaya çıkaracak parlak gözler için, beş farklı yoldan sizlere tavsiyemiz var. Parlak gözleri ortadan kaldıran nedenlerin başında ise uykusuzluk, yaşlanma etkileri veya alerjiler gelmekte. Tabi etkiler, gözlerinize parlaklık kazandırmanın önüne geçmiyor. Nasıl olduğunu merak ediyorsanız, yazımızın devamını da okuyunuz.

Parlak Gözlere Sahip Olmanın 5 Yolu
Parlak Gözlere Sahip Olmanın 5 Yolu

Beş Farklı Yolla Parlak Gözlere Sahip Olun

Parlak gözlere sahip olmak için beş farklı yol olduğunu söylemiştik, şimdi bunları açıklayalım. Öncelikle ilk olarak, beyaz göz kalemi kullanmak, anında parlak bir etki bırakır. İç kısımlara süreceğiniz beyaz göz kalemini, göz pınar çevresine de uygulamanız parlaklığı artıracaktır.

İkinci olarak, ince bir cilt yapısına sahipseniz, damarların neden olduğu gözaltı morluklara da sahip olabilirsiniz. Bunu ise, kafein ve kolajen içeren kremler ile engelleyebilir, morluklardan iz kalmadığına şahit olabilirsiniz.

Üçüncü olarak size kapatıcı öneriyoruz. Sarı ton kapatıcılar, morlukların gizlenmesi için idealdir. Ten renginizin açılması için de kullanabilirsiniz.

Parlak Gözlere Sahip Olmanın 5 Yolu
Parlak Gözlere Sahip Olmanın 5 Yolu

Parlak gözler için dördüncü yol ise, alerji durumlarında size önderlik edecektir. Eğer, ilaç kullanmam diyorsanız, geceleri iki yastık kullanarak uyumak sizin için birebir alternatiftir. Gözlerinizin altındaki kan akışını zayıflatan bu yöntem dışında, antihistamin ve dekonjestan kullanmak da alerjinin neden olduğu morluğun bir ay içinde sona ermesine yardımcı olur.

Beşinci ve son olarak tavsiyemizde; gözlerinize dikkat çekici makyajdan uzak durmanız yönünde. Alt kirpiklere kullanacağınız maskara veya kalem gözlerinizdeki yorgunluğu açığa çıkaracaktır. Bunun yerine seçeceğiniz parlak bir ruj dikkatleri dudaklarınıza yöneltir.

Total
0
Shares
1 comment
  1. Gözlerimizi parlak göstermek için çok kolay uygulayabileceğimiz makyaj teknikleri var. Göz altı morluklarınız varsa ya da gözlerinizi parlak göstermek istiyorsanız buradaki teknikleri uygulayabilirsiniz. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts