Samsung Gala

Samsung WB150F Cihazı

 

Gelişen teknoloji ve beraberinde gelen kullanıcı beklentisi teknolojik cihaz firmalarını yaratıcılığa ve yeniliğe itiyor. Kullanıcılar fotoğraf makineleriyle yaptıkları yüksek çözünürlükteki fotoğraflarını sosyal ağlarda hızla paylaşmak istiyor. Fotoğraf makinelerinden fotoğraf aktarımı , içinde kablonun olduğu uzun bir işlem gerekiyor. Bu fotoğrafları depolamaksa ayrı bir uğraş gerektiriyor. CES fuarına damgasını vuran Wi-Fi teknolojili fotoğraf makinelerinin ilk örneklerinden biri olan ayrıca tüketici beklenti ve isteklerine son derece önem veren Samsung, bu konuya da el attı ve WB150F modelini Avrupa’dan kısa süre sonra Türkiye’deki kullanıcılara da sundu. WB150F ile kullanıcılar, herhangi bir WiFi bağlantı noktası üzerinden fotoğraflarını sosyal ağlarda paylaşma imkanı buluyor. Ayrıca, Otomatik Yedekleme özelliğine tek tıklama ile fotoğraflarınızı PC’ye kaydedebiliyorsunuz. Artık kablo arama derdi yok, her şey çok kolay. Benzer modellerinde farklı firmalar tarafından piyasaya sürülmesi de çok fazla zaman almayacağı ön görülüyor. Samsung , çekilen fotoğrafların depolanmasını kendi firmasıyla sağlarken, Microsoft’tan da yardım alıyor. WB150F sahibi kullanıcılar fotoğraflarına Samsung Cloud ve Microsoft SkyDrive ücretsiz veri depolama alanlarıyla tüm yerlerden ulaşabilecek.

WB150F cihazının donanımsal özelliklerine bakacak olursak, 14 megapiksellik çözünürlüğüyle dikkat çekiyor. Ayrıca cihazda 18x optik süper zum lensleri bulunuyor. 18x Optik Zum sayesinde, çok küçük ayrıntıları daha ayrıntılı hale getirir, zor görünen bir yüzün gözlerini dahi görebilirsiniz. Video çekimleriyse HD kalitesinde gerçekleşiyor. Siyah ve beyaz renklerle piyasaya sürülen harika cihaz, saniye başına 30 kare ile 720p HD kalitesinde videoya ve MJPEG videodan 4x daha uzun kayıt süresine sahip olursunuz. Ayrıca görüntü sabitleme özelliğiyle eliniz ne kadar titrerse titresin ,fotoğrafınız titremiyor. Cihaz Türkiye’de Şubat ayı itibariyle 699 TL ücretle piyasada yerini aldı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts