Zayıflamak için 3 yararlı öneri

Zayıflamak için 3 yararlı öneri

Bu makalemizde sizlere zayıflamak için gerekli olan 3 tavsiye vereceğiz. Diyete başlamadan önce bunları uygulamanızda fayda var.
1. Rahmetli Turgut Özal diyor ki – her sorunun bir zamana ihtiyacı vardır. Ve bu sözden yola çıkarsak her hedefimize, hatta bize kolay görünen küçük hedeflere bile hızlı yetişmek için sabırsızlanmak gerekmez. Mesela, çok çabuk zayıflamaya çalışıp yorucu çalışma günlerinden sonra saatlarla antreman yapmak yerine, haftalarla şüpheli ve tartışmaya açık diyetaları uygulamak yerine, çok gezmeye ve az yemeğe çalışırsanız, geç de olsa oldukça iyi bir sonuç alacaksınız. Akşamları daha az ve sıvı yemekleri yemek, ya da sadece olarak zayıf salatalarla, meyva ve sebzeyle yetinmek size hedefinize varmaya yardımcı olabilir. Akşam saat 8’den sonra yemek tüketmek önerilmiyor.
2. Unutmayın: yemek, çalışmak kadar ciddi bir meseledir. O yüzden ne yiyeceğinizi ve ne kadar yiyeceğinizi önceden planlayın. Açlık hissettiğiniz zaman karşınıza çıkan veya aklınıza gelen her şeyi yemeyin. Ekolojik açıdan doğal ve kalorili yemekler tüketmeye çalışın ama az yeyin. Siz yemek masasından kalktığınızda ağırlık değil, zayıf bir açlık hissetmelisiniz. Bu altın kuralların biridir, belki de birincisidir. Her gün çorba için, bunu hayat stilinize çevirin. Soğan, kişniş ve dereotu içerikli çorba hem iyi bir besindir, hem de sindirim sistemini iyileştirmeye ve vücuttan gereksiz maddeleri çıkarmaya yardımcıdır.
3. Ben bir süre Rusya’da eğitim aldığımdan dolayı orada yaşamıştım. Orada güzel bir kurala tanıklık ettim. Haftanın bir gününü, yanlış hatırlamıyorsam 3. gününü ‘balık günü’ ilan ediyorlardı. O gün tüm yemekhanelerde, hatta restaurantlarda balık yemekleri veriliyordu. Evet, bu mecburi değildi, sadece olarak teklifti ve herkes kendi seçimini yapıyordu. O gün Ruslar bir kural olarak öğlen ve akşam yemeklerinde balık kızartması ve çorbasından, hatta konservelerine kadar tüketiyor, ‘balık günü’nün tüm kurallarını gerçekleştiriyorlardı. Bizlerse her zaman olduğu gibi mevcut kuralları çiğnemeye çalışıyorduk. Ben yalnız oradan gittiğimde haftada bir kez ‘balık günü’ yapmanın sağlıklı beslenmenin en güzel yollarından biri olduğunu anladım. Bu yüzden bu günü yapmayı sizlere de tavsiye ediyorum

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts