Android Cihazlarda Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Android Cihazlarda Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?
Android Cihazlarda Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür?

Android Cihazlarda Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür? Son zamanlarda android cihazlarda yer alan uygulamalar sık sık bildirim göndermeye başladırlar. Bu başlarda bir sorun olmasa da son zamanlarda daha sık yapılmaya başlandı. Bu nedenle bildirim sorunu android cihazlarda nasıl çözülür sorusunu ele aldık.

Android cihazlarda bildirim sorunu olarak bakacağımız zaman günümüz de mailler, sosyal medya uygulamaları gibi birçok uygulama ya sık sık bildirim göndermeye ya da hiç bildirim göndermeyerek bu bildirimler hakkında bilgi edinmemenizi sağlamaktadır. Bu aslında android cihazlardan kaynaklanan bir sorun olarak görülebilir bu nedenle bu sorunun çok kolay bir şekilde çözüm yolu bulunmaktadır.

Eğer cihazınızda böyle bir sorun varsa bu muhtemelen wifı ağından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle ıfı ağından yapılan birkaç yöntem ile bu sorunu kolay ve basit bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Güç Tasarruf Modu Açıksa Kapatın

Bildirimlerin geç gelmesi sorunu bazen unuttuğumuz güç tasarruf modunun açık olmasından kaynaklanmaktadır. Eğer telefonunuz güç tasarruf modunda ise bildirimler gelmeyecektir. Bu nedenle güç tasarruf modunun telefonunuzda kapalı olduğundan emin olunuz.

Bazı marka telefonları bu modu kendi kendine açmaktadır. Bunun nedeni şarjın yakın bir zamanda biteceğidir. Bunun pasif hale getirerek bildirim sorunlarını çözüme kavuşturabilirsiniz.

Arka Planda Yer Alan Uygulamaların Hepsini Kapatmayın

Bazı android telefon kullanıcıları arka planda yer alan uygulamaları kapatarak şarjın daha az gitmesi için çabalamaktadır. Bunun yapmanın birçok yolu olsa da bu kullanıcılar en kısa yol olarak durmaya zorla kısmını ya da ayarlar kısmından bunu yapmaktadır.

Fakat bildirim gelen uygulamalarda bunu yapmak bildirim sorununu doğuracaktır. Yani bildirimler kısa süre içinde size ulaşamayacaktır. Bu nedenle arka planda yer alan uygulamaların açık olmasını sağlayın.

Google’ın Cloud Messaging Açık Olmalı

Bildirim sağlayan birçok uygulama bu mesajlarını ya da bildirimlerini Google’ın Cloud Messaging

Uygulaması sayesinde sunmaktadır. Bunun sebebi bu cihazların Google Mesaj sayesinde destekli olmasıdır. Bu sorun nadir karşılaşılan bir sorun olup yaşandığı zaman ise telefonunuza root atma nasıl olur yöntemini denemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda bazı zamanlarda bu yöntem bile çare olmamaktadır.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts