Bakımlı El ve Tırnaklar İçin 8 Önemli İpucu!

Bakımlı El ve Tırnaklar İçin 8 Önemli İpucu!
Bakımlı El ve Tırnaklar İçin 8 Önemli İpucu!

Bakımlı El ve Tırnaklar İçin 8 Önemli İpucu! Tırnak bakımı, bir kadının güzelliği ve bakımında oldukça önemli bir yere sahip. Tırnaklarımızın sağlıklı ve güzel görünmesi, aslında en çok beslenmemize ve genel sağlık durumumuza bağlı.

Bakımlı El ve Tırnaklar İçin 8 Önemli İpucu! Tırnaklar sağlığımızla ilgili bize birçok önemli bilgi verir. Örneğin, tırnakların üzerinde ince ve belirgin çizgiler, demir eksikliğinin bir işaretidir. Tırnakların daha sağlıklı ve bakımlı görünmeleri için doğru beslenmenin dışında yapabileceğimiz başka şeyler de var. Siz de daha bakımlı tırnaklara sahip olmak için aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

1- Sütle Bakım

Ellerinizi sert kimyasallar içeren bir sabunla yıkarsanız, ellerinizi ve tırnaklarınızı kurutacaktır. Bunun yerine doğal içerikli sıvı sabunları tercih edebilirsiniz. Tırnaklara en güzel bakım yapan ürünlerden biri de süttür. Sütle yıkanan tırnaklar, onlara sağlıklı bir görünüm kazandırır.

2- Ellerinizi Çok Soğuk veya Çok Sıcak Suyla Yıkamayın

Buz gibi soğuk su, kılcal damarların genişlemesine ve kızarıklığa neden olur. Çok sıcak su ise ellerinizi kurutur.

3- Oje ile Bakım Yapın

Sanılanın aksine oje sürmek tırnaklara zarar vermez. Aksine, oje tırnakları dış etkilerden korur. Oje sürmek, tırnaklarınızdaki kusurları gizlemek için de harika bir yoldur.

4- Aromatik Yağlarla Masaj Yapın

Aromatik yağlarda besleyici birçok bileşen bulunur. Aromatik yağlarla hafta 3-4 gün tırnaklarınıza masaj yapın. Bu sayede tırnaklarınız beslenecek ve ihtiyaç duyduğu nemi kazanacaktır.

5- Tırnak Etlerinize Bakım Yapın

Tırnak etlerinizi kesmeyin. Tırnak etlerinizi kestiğinizde enfeksiyon sorunu yaşayabilirsiniz. Bunun yerine, tırnak etlerinizi geriye doğru iterek düzeltin. Daha sonra tırnak eti yağı kullanarak bakım yapın.

6- Güneş Kremi Kullanın

Yüzünüz gibi ellerinizin de güneş kremine ihtiyacı vardır. Güneşte kalan elleriniz gün içinde nem kaybeder, kurur, çatlar. Tırnaklarınız da güneşten zarar görerek yıpranır. Bu olumsuz etkilere karşı ellerinize dışarı çıkmadan önce güneş kremi sürebilirsiniz.

7- Nemlendirici Kullanın

Yüzümüz gibi ellerimize ve tırnaklarımıza da nemlendirici ile bakım yapmalıyız. Nemlendirici, hem ellerimizin hem de tırnaklarımızın kurumasını önler. Nemlendiriciler aynı zamanda tırnakların üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturur. Bu sayede dış etkenlere karşı tırnaklarımızı korur.

8- Manikür Yaptırın

Tırnaklara her ay manikür yapılarak temel bakım uygulanmalıdır. Evde tırnaklarımıza yapacağımız manikür sayesinde, tırnaklarımız daha güçlü ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Eğer kendimiz yapamıyorsak bu konuda bir güzellik uzmanından yardım alabiliriz.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts
Read More

Vazelin İle Kirpik Uzatma

Vazelin ile kirpik uzatma bayanlar tarafından sıkça kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Vazelin kirpik uygulamasında dikkat edilmesi gereken…