Kaş Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Yüz ifadesi üzerinde önemli rol oynayan kaşların doğru alımı için kaş alırken nelere dikkat edilmeli birlikte öğrenelim!

Kaş Alırken Nasıl Cımbız Kullanılmalı?

İnce uçlu cımbızlar henüz çıkmaya başlayan kılların alınmasında kullanılır. Deriden dışarı yeni yeni çıkmaya başlamış kıllara ulaşmak için kullanılarak alınan kaşın uygulama sonrası daha temiz ve düzenli görünmesine katkıda bulunur. Eğimli uçlu cımbızlar maksimum kontrol sağlayarak çok yönlü olarak kullanılırlar. Kalın kılların kırılmadan alınmasında etkili olan kalın düz uçlu cımbızlar kullanılır.

Kaş Almaya Nereden Başlamak Gerekir?

Kaş almak genellikle kaşı olduğundan daha ince göstermek olarak algılanmakta ve kaşı hem üstten hem de alttan alma çabalarına girişilmektedir. Eğer kaşların üst kısmı kalın ve gür görünmüyor ise üstlerde dağınık kalan yerlerin toparlanması yeterlidir. Kaş nasıl alınır konusunda şu hususa dikkat çekmek gerekir: Kaşların üzerinde bulunan ince tüylerin alınması zamanla cilt renginin değişmesine sebebiyet verebilir. Aynı zamanda tüyler çoğalarak kalınlaşır.

Kaş Alırken Doğru Çizgiyi Belirlemek Gerekir

Kaşların düzgün bir biçimde alınması için kaş çizgisi nasıl belirlenir konusuna ilişkin şöyle bir püf noktaya değinilmelidir: Kaç fırçası ve tarağı kullanmak bu aşamada oldukça işe yarar ekipmanlardır. Kaş fırçası ile kaşların yukarı doğru taranmasında yarar vardır. Kaş fırçası olmayanlar eski bir maskara fırçasından da yararlanabilirler. Ardından bir kalem kaşın başlangıç ve bitiş noktasından düz bir şekilde tutulur. Uzun tüyler var ise yine yukarı taranarak makasla kesilir. Bu işlem kaşların daha kolay biçimde alınmasına olanak sunar. Kaş şeklinin belirlenmesi ardından doğru cımbız kullanımı ile kaşların çıkış yönünde alınması sağlanır. Kaşların tek tek alınması aralarda boşluk kalmaması açısından gereklidir. Kavisin göz ortasına gelmemesine dikkat edilmelidir.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts