Esmer Kadınlar İçin Mükemmel Makyaj!

 

Makyaj yaparken cilt rengi son derece önemlidir. Özellikle esmer kadınlar için hassas bir konu olan mükemmel makyaj için püf noktalarına dikkat edilmelidir.

Esmer kadınlar makyaj yaparken önemli noktalara dikkat ettiğinde daha hoş bir görünüm kazanabilir. Esmer kadınlar için mükemmel makyaj birkaç bilgi ile ortaya çıkarılabilir. Bu cilt renginde genellikle mat, sarıya çalan ve soluk bir görünüm vardır. Dolayısıyla bu cilde makyaj yapılırken canlı bir görüntü sağlayacak tarz seçilmelidir. Buna yönelik olarak cilde ışıltı veren fondötenler tercih edilebilir. Saten görünümlü ve ışıltılı fondötenler ile cildin kendinde var olan ışıltı daha ön plana çıkarılır.

Esmer tenler için önerilen makyaj renklerine bakıldığında bunlar arasında mercan rengi ve vişne çürüğü gibi renkler sıklıkla tavsiye edilir. Özellikle bu renkler koyu renk saçlarla uyum içerisinde duracaktır. Canlı fuşya rengi rujlarla cildin ihtiyaç duyduğu parlaklık sağlanabilir. Gözler için ise ince bir eyeliner ve maskara esmer teni daha göz alıcı bir görünüme sokacaktır.

Esmer Kadınlar İçin Makyaj Sırları

Makyaj genellikle akla gelen ilk renkler pembe tonları olur. Ancak esmer tenliler bu tonları tercih ettiklerinde daha soluk bir görünüme sebep olabilir. Gözlerin vurgulandığı bir makyaj koyu cilt rengine daha fazla yakışacaktır. Eğer koyu saç rengi ve yeşil gözler için makyaj yapılacaksa amber kahvesi, koyu yakut kırmızısı ve mor önerilen göz makyaj renkleri arasında yer alır. Turkuaz ve yeşil renkler ise bu görünümün kullanmaması gereken renkler olarak ifade edilir. Makyajda allık olarak ise hafif kahve tonları ile şeftali tonları kullanılabilir. Esmerler için makyaj yaparken kontür son derece önemlidir. Bu nedenle cilt renginden iki ton koyu allık tercih edilmelidir.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts