Sivilcelere çözümler

Sivilcelere çözümler olarak pratik ve kolay yöntemlerimize devam ediyoruz. Bu yazımızda herkesin çok sık duyduğu ve tekrar ettiği, sivilcelere çözümler arasında en hızlı etki gösteren bir tarife yer vereceğiz.
Bu tarif için yalnızca aspirini kullanacağız. Yağlı ciltlerde ve acılı sivilcelerde, ağrıyı hafifletecek olan, kızarıklığını hemen alacak olan aspirini birkaç yolla uygulayabilirsiniz.
Size hepsini aktaracağımız yazımızın sonunda yer vereceğimiz uyarılarımızı da gözden kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Aspirin ile 1. tarif

Aspirin ile 1. tarif
Başka hiçbir malzemeye ihtiyaç duymadan, yalnızca bir adet aspirini bir miktar suyun içerisinde ezerek, sivilceli bölgelere bir pamuk yardımıyla sürmeniz halinde anında sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.
Birkaç dakika gibi kısa bir sürede sivilcenizin üzerinde kaldıktan sonra ılık suyla yüzünüzü durulamanız gerekmektedir.

 

 

Aspirin ile 2. tarif

Aspirin ile 2. tarif

Bu tarifimiz, yukarıdakine göre biraz daha detay içermektedir. Öncelikle kullanmanız gereken diğer bir malzemenin bal olduğunu belirtelim.
En az 2, en fazla 4 aspirini yeterince suyun içerisinde erittikten sonra 1 kahve kaşığı balı ilave ederek muhteşem karışımınızı hazırlayabilirsiniz.
Kullanıma hazır hale gelen ve macun kıvamında olan bu karışımı sürdükten sonra cildinizde kurumasını bekleyip, daha sonra masaj yöntemiyle öncelikle döküntü haline getirmelisiniz.
Daha sonra yüzünüzü ılık suyla temizlemeye devam edebilirsiniz.
Her iki malzemenin de sivilceleri kurutma etkisinin olması, cildinizin pürüzsüz görünümüne kavuşmasını sağlayacaktır.

Aspirin ile ilgili UYARI

 

 

Aspirin ile ilgili UYARI
Hamilelik, emzirme, alerji gibi durumlarda ve kuru cilde sahip olunması halinde aspirinin ve asprin maskesinin kullanılmaması gerekmektedir.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts