Bebeğin Cinsiyeti Hangi Ay Öğrenilir?

Hamile kalan annelerin en çok merak ettiği soru bebeğin cinsiyeti hangi ay öğrenilir sorusudur. Aşağıda cevaplanmıştır.

Bebeğin Cinsiyetini Öğrenme

Anne ve babaların hamileliği ilk öğrendiği andan itibaren merak ettiği cinsiyettir. Bu durumda çok sık bebeğin cinsiyeti hangi ay öğrenilir sorusunun sorulduğunu söyleyebiliriz. Sorunun cevaplanması ile ise direkt olarak o ay öğreneceğiz gibi bir beklenti içine girilmemelidir. Genel olarak öğrenilmesi için uygun olan ay verilir. Ancak bebeğin konumuna ve duruşuna göre öğrenmek biraz daha zaman alabilir.

  • Bebeğin cinsiyetinin görülmesi 4.aydan sonra olacaktır. Hamileliğin 4.ayı ile 13.haftası arasında bebeğinizin cinsiyetinin öğrenilmesi mümkündür.
  • Cinsiyetin netlik kazanması ise 14.hafta ile 15.hafta arasındadır.
  • Hamilelik döneminin 20.haftası ise bebeğin cinsiyetinin kesinleştiği dönemdir.

5.ay bebeğin cinsiyetinin net şekilde ifade edildiği aydır. Herhangi bir değişme olması ya da yanılma olması bu aydan sonra olmayacaktır. Dilerseniz direkt olarak doktorunuzun bu ay cinsiyeti bildirmesini isteyebilirsiniz. Bebeğimin cinsiyetini merak ediyorum diyen bir kişi, erken tahminler üzerinden hareket de edebilir.

Bebeğin Cinsiyeti Ultrason Dışında Öğrenilebilir mi?

Cinsiyet, doktorunuzun ultrason ile bebeği gözlemlemesi şeklinde öğrenilir. Ancak bunun dışında da bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesinin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Aşağıda ultrason dışında hangi yöntemler ile bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesinin sağlanacağı yöntemler verilmiştir.

Amnion suyu;

Anne karnından alınan amnion suyu ile direkt olarak bebeğinizin cinsiyetinin ne olduğu konusunda bilgi alabilirsiniz.

Koryon villus biyopsisi;

Diğer bir yöntem ise koryon villus biyopsisidir. Bu yöntem ile de bebeğinizin cinsiyetinin öğrenilmesi söz konusu olacaktır.

Kordosentez;

Kormozomal araştırmaların yapılması ile bebeğin cinsiyeti öğrenilebilir.

Bebeğin cinsiyetini öğrenmek için yukarıda verilen yöntemlerin kullanılması da sağlanabilir. Cinsiyet tarafınıza en net şekilde sunulacaktır.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts