Bebek Düşürmek İçin Kürtaj Dışında Bir Yöntem Var Mıdır?

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırması için yöntem olarak kürtaj kabul edilir. Ancak pek çok kadın kürtaj dışında da başka bir yöntem olup olmadığını merak eder.

Gebeliği Sonlandırma Yöntemleri

İstenmeyen gebelik durumlarında yasal süreç içerisinde bu gebeliği sonlandırmak olanaklıdır. Neredeyse tüm dünyada kadınlara kürtaj hakkı verilir. Ancak kürtaj kadınların kaygı ile yaklaştığı bir durumdur. Genel olarak genel ya da lokal anestezi uygulansa da kadınlar kürtaj yöntemine karşı hep mesafeli yaklaşır.  

Kadınların kürtaj karşısındaki bu tutumu pek çok ülke tarafından düşükte alternatif yöntem arayışlarına girmesini sağlar. Özellikle ABD bu noktada evde düşük yapılmasına olanak sağlayan yöntemleri çıkarır. ABD’de kullanılan düşük hapları ile kadınlar bebek düşürmek için artık kürtaj olmak zorunda kalmaz.

Düşük Hapları

Dünyanın belirli ülkelerinde düşük hapları kadınlar tarafından kürtaj dışındaki bir yöntem olarak kullanılır. Ancak düşük hapları kullanılırken gebeliğin en fazla 8 haftasını doldurmak gerekir. Aksi durumlarda istenmeyen sonuçlar da doğabilir. Dünya üzerinde düşük hapları kürtaja alternatif olarak kullanılsa da ülkemizde düşük hapları satışı yasaklanmıştır. Sağlık Bakanlığı onayı ile izin verilen tek yöntem kürtaj yöntemidir.

Bebek Düşürmek İçin Bitkisel Yöntemler

Kürtaj yöntemi dışında bitkisel yöntemler ile de bebek düşürmek olanaklıdır. Bu sayede de kadınlar korkulu rüyası olan kürtaj yönteminden bu sayede kurtulur.

  • Bitkisel yöntemler ile bebek düşürmek isteyenler susamdan sıklıkla yararlanır. Bir bardak içerisine ısladığınız susamları sabaha kadar bekletin. Sabah bu suyu için. Her gün düzenli olarak susam suyunu içtiğinizde düşük olduğuna şahit olabilirsiniz.
  • Kadınların düşük yapmak için en sık kullandıkları ürünlerin başında hint yağı gelir. Hint yağı ile düşük yapmak isteyen kadınlar her gün hint yağı tüketebilir.
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts