Bebek Odası Dekorasyonu İçin 6 Pratik Fikir

Bebek sahibi olmanıza az kalsa da hala odanızda tamamlayamadığınız eksikler bulunuyorsa işte bebek odası dekorasyonu için 6 pratik fikiri sizlere sunuyoruz.

Bebek odası mobilya ve aksesuarlarını seçme konusunda önce düşünmeniz gereken birçok şey yer almaktadır. İşte size hayalinizde yer alan odayı gerçekleştirmenize yardımcı olacak mini bir rehber bulunuyor. Pek çok anne adayı bebeği konusunda masallardaki gibi bir oda hayal etmektedir. Ancak bu hayaller bebek o oda içerisinde yaşamaya başladığı zaman hiç de pratik çözümler sunmamaktadır.

Oda Hazırlığı

Duvar rengini rafları ya da mobilyaları her ya aralığına uygun şekilde renklerden seçmeniz gerekmektedir. Duvar kağıtları yerine bebek aksesuarları ile de bu duyguyu kolayca verebilirsiniz. Beşiğe sığmayacak kadar büyüdüğü zaman kullanması için minik bir karyola da koymayı unutmamanız gerekir.

Işık Durumu

Odayı dekore etmeden önce güneşin hangi bölgeden doğduğuna ve gün içerisinde odanın nasıl ışık aldığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Böylece sabah güneşinin vurduğu köşeye beşiği yerleştirmezsiniz.

Mobilya Seçimi

Alt değiştirme masa modelinin şifonyer olarak kullanılması çok işinize yaramaktadır. Bu sayede bebek bezlerinden kurtulduğunuz zaman işinize hiç yaramayan bir mobilya ile kalmayacaksınız.

Duvar Dekorasyonu

Bebek odasının yerlerini parke yaptırarak parça halı kullanmalısınız. Sert zeminlerin temizlemesi çok daha kolay olmakta ve bebeğinizi alerji yapacak tozları tutmamaktadır.

Dolap Seçimi

Bebek eşyaları küçücük olarak yer alsa da tahmin ettiğinizden çok daha fazla yeri kullanmanız gerekir. Unutulmaması gereken kıyafetler ve ayakkabı modelleri gün geçtikçe büyüyecek ve olanlara ekstra aksesuarlar eklenmektedir.

Bebek Koltukları

Rahat bir koltuk seçmelisiniz. Bebeğinizi emzirerek, sallayarak ya da masal kitapları okuyarak yüzlerce gecenizi o koltukta geçireceksiniz. Bu nedenle uygun koltuk almanız gerekir. Bebek odası dekorasyonu konusunda sitemizden faydalanabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts