Beş  Adımsa Saç Maşasıyla Doğal İri Dalgalar

 

Saç Maşasıyla Doğal İri Dalgalar

Bakımlı kadınlar saçlarına özellikle önem gösterirler. Çünkü  sağlıklı görünen, dolgun ve bakımlı saçlar, bir kadının güzelliğini tamamlar.
Saçları sağlıklı, çekici ve dolgun gösteren iri dalga  saç maşası modeli, doğru olarak uygulandığında oldukça zarif ve hoş bir modeldir. Gün boyu kalıcı, iri dalgalar yapmak hiç de zor değil!
Baş adımda saç maşası kullanarak iri dalgalar yapabilirsiniz.
Saçlarınızı düzleştirin
Saçlarınız dalgalı ya da kıvırcıksa, iri dalgalar yapmadan önce saçlarınızı maşa yardımıyla iyice düzleştirmeniz gerekir. Saçlarınız permeli ise doğal iri dalga uygulamasını yapmamanız, permanın kimyasal bir işlem olması nedeniyle perma  üzerine saç maşası uygulamasının saçı yıpratma riski bulunduğundan,  saçlarınızın sağlığı için daha uygundur. Bir süre saçlarınızı permalı olarak kullanmalı, doğal iri dalgaları çok istiyorsanız kuaförünüzden yardım almalısınız.
Saç köpüğünü uygulayın
Saçlarınızda iri dalgaların kalıcı olmasını istiyorsanız, saç köpüğü uygulayarak işe başlayın. Saç köpüğünü saç diplerinden uçlarına dek, tüm saç tellerinize yayın, tarakla saçlarınızı tarayarak köpüğün yayılmasını sağlayın.
Saçlarınızı  kurutun
Doğal iri dalgaların istediğiniz gibi olmasını istiyorsanız maşa uygulamasını tamamen kuru saçlarda yapmanız gerekiyor. bu sebeple saç köpüğünün ıslattığı saçlarınızın nemini alın ve saçlarınızın doğal olarak iyice kurumasını bekleyin. Saçlarınız kuruduktan sonra maşa uygulamasına geçebilirsiniz.
Saçlarınıza maşayı uygulayın
Orta kalınlıkta aşanız ısındığında tutam tutam saçlarınızı alın. Saç maşasına saçınızı sarmadan önce, hızlı hareketlerle maşayla tutamı tarayın ve saçı ısıtarak uygulamaya hazırlayın. Ardından saç diplerin tuttuğunuz masaya saç tutamını sarın ve bir süre bekleyin. Burada hatırlatmakta fayda var;  maşayı saç uçlarından yukarıya doğru sarmak yanlış bir uygulamadır.  En ideal sonuç için saç tutamlarınızı köklerden uçlara doğru sarın. Saçın en hassas noktası olan saç  uçlarını yıpranma, yanma ve kırılmaya karşı aşayla çok fazla temas ettirmeyin.

Saçlarınızı şekillendirin
Tutam tutam saç maşası uygulamasını yaptıktan sonra saçlarınızı şekillendirin. Şekillendirme işlemini iri bir tarakla çok az tarayarak yapmanız daha kalıcı sonuç almanızı  sağlayacaktır.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts