Çocuklarla Alternatif Tatiller

Çocuklarla Tatiller
Çocuklarla Tatiller

Hep Aynı Yerlere Gitmekten Sıkılmadınız mı? 

Ah o tatil. Bütün bir dönem çalışıp, para biriktirdiğiniz ve sonunda bir oh çekip kendinize zaman ayırdığınız. Sonunda iş, güç yok, patron dırdırı yok ve siz sadece kendinize zaman ayıracaksınız.

Gelsin tatil. Sevdiklerinizce hoça vakit geçirin. Ama artık yıllardır her sene gittiğiniz o yerlerden sıkıldınız ve farklı bir aile tatili hayal ediyorsunuz. Bu yıl bir fark yaratmalıyım ve çocuk ya da çocuklarım da bundan keyif almalı diyorsanız farklı arayışlara girmeniz en doğal hakkınız.

Nerelere Gidilebilir? 

Gelin neler yapabilirsiniz onlara bakalım:

  • Okullar ara tatile yani sömestir tatiline girince ailece bir kış tatili yapabilirsiniz. Yıllık izniniz o tarihte olmasa bile birkaç gün izin alıp, kayak yapmaya bir dağ oteline giderek topluca kızak çekmenin zevkini yaşayabilirsiniz böylece çocuklarınız ya da çocuğunuz ile harika bir tatil yaşayabilirsiniz.
  • Hiç deveye ya da balona bindiniz mi? Binmediyseniz bu tatilde ona da fırsat yaratarak tatilinizde böylesi bir farklılık yaratabilirsiniz.
  • Organik bir çiftlik evine gidip, hem organik ürünlerin tadına bakabilir hem de doğal beslenmenin tadını çıkararak ailece daha sağlıklı gıdalar yiyebilirsiniz.
  • At çiftlikleri de fena fikir değil aslında, çocuğunuz ve siz birlikte ata binerek olağanüstü bir deneyim yaşayabilirsiniz.
  • Daha önce hiç kamp yapmadı iseniz şimdi tam sırası olabilir.Üstelik çocuklarınızın çok eğleneceği de kesin. Kamp yaşamı çocuğunuz için unutamayacağı bir anı olacaktır.
  • Ya da bir bungolow veya ağaç ev, doğanın içinde tüm kuru gürültülerden uzak sadece siz ve aileniz. Kimi zaman alternatif bir doğa tatili çok daha iyi bir tatil olacaktır.
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts