Küçük Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri

Her kadın güzeldir. Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır lafını sevmesem de kullanılacak yerde de esirgemem. Gerçekten bazı kadınların üstün artist güzellikleri olmasa da uyguladıkları makyajlar ile gerçekten etkileyici olabiliyorlar. Üşenmedim araştırdım. Nasıl oluyor bukusursuzluk makyajı?

İlk adım her şeyde olduğu gibi cilt temizliği. Makyajın daha kalıcı ve daha iyi durmasını sağlıyor. Sıra ile makyaj temizleyici, tonik, bakım kremi ve gözaltı kremi ile alt zemini oluşturmuş oluyoruz.

İyi bir fondöten mutlaka şart, kapatıcı, pudra ve allık yüz makyajınız için yeterli. İlk fondöten, ardından cilt lekeleri ve sivilceleri kapatmak için kapatıcı. Kapatıcı sorunlu bölgenin yapısına bağlı olarak sürülmelidir. Üzerine pudra sürün ama kapatıcı uyguladığınız yerlere hafif geçin. Allığınızı da yüz şeklinize göre uygulayarak göz makyajına geçebilirsiniz.

Etkileyici bakışlar için göz makyajı önemlidir. Ayrıca makyajı tamamlayan ön plana çıkaran da göz makyajıdır. Sırası ile saymak gerekirse; far, eye liner ve maskara’da gözleriniz için yeterli. Ancak daha derin ve etkileyici bakışlar için iki renk far kullanmanız gerektiğini unutmayın. Yüzün en etkileyici hatlara kavuşmasını sağlayan ise eye linerdır. Bunun için mutlaka göz şeklinize göre kullandığınıza dikkat edin. En son maskaranızı da sürdükten sonra en son aşama dudaklara gelelim

Bu aşamada da sıra ile ruj, dudak kalemi ve parlatıcı işimizi fazlası ile görecektir. Rujumuzun makyajın tonları ile uyumlu olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts