Dünyanın En Temiz 10 Şehri Hangileridir?

Dünyanın En Temiz 10 Şehri Hangileridir?
Dünyanın En Temiz 10 Şehri Hangileridir?

Dünyanın En Temiz 10 Şehri Hangileridir? Dünyanın en temiz 10 şehri arasında bugün ön plana çıkan ve herkese kendini hayran bırakan şehirler vardır. İşte bu şehirleri makalemizde sizler için paylaştık.

Dünyanın En Temiz 10 Şehri Hangileridir? Dünyanın en temiz 10 şehri arasında yer alan yer şu şekildedir;

1) Calgary, Kanada

Kanada’da yer alan Calgary şehir çok temiz ve titiz bir şehirdir. Hatta çok temiz olduğu için dikkatleri de anında üzerine çeker.

2) Adelaide, Avustralya

Dünyanın en temiz şehirleri arasında Avustralya da yer alan Adeilada şehri de vardır. bu şehir temiz suları ile özellikle gözde şehirler arasındadır.

3) Honolulu, Hawaii

En temiz şehirlerden biri de Honolulu şehridir. Bu şehir görsellik açısından da ön plana çıkar. En temiz şehir alanında anında dikkatleri üzerine çekebilir.

4) Minneapolis, ABD

ABD de yer alan bu şehir çok temiz ve sağlıklı bir şehir olarak bilinir. Şehir çok kalabalık olmasına rağmen bu kalabalığa rağmen bir o kadar da temizdir.

5) Kobe, Japonya

Dünyanın en temiz şehirleri arasında Japonya’da yer alan Kobe şehri de varır. Bu şehir tıpkı kartpostala benzer. Çok güzel ve ilgi çeken birçok manzarası da mevcuttur.

6) Kopenhag, Danimarka

Kopenhag özellikle temiz havası ve suyu ile dikkat çeker. Çok sağlıklı bir havası vardır. Temiz denizi ile de insanı kendine hayran bırakır.

7) Wellington, Yeni Zelanda

Yeni Zelanda2nın başkenti olan bir şehirdir. Bu kapsamda çok temiz ve ferah bir şehir olma özelliğini de taşır.

8) Helsinki, Fillandiya

En temiz şehirler kapsamında bu şehir de ön plana çıkar. Hem temiz havası hem de suyu ile ön plana çıkan bir şehirdir.

9) Oslo, Norveç

Oslo çok temiz ve ferah bir şehir olma özelliğini taşır. Bu alanda birçok kişi tarafından ziyaret edilen ve çokça da turist çeken bir şehir olma özelliğini taşır.

10) Freiburg, Almanya

En temiz şehirler arasında Bu şehir de yer alır. Oldukça temiz bir çevreye sahiptir. Çevresi temiz ve nezih bir yapıdadır. Dünyanın en temiz şehirleri arasında yukarıda sıralanmış olanları öne çıkar.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts