Giyilebilir Mouse Flying Fingers

Giyilebilir Mouse Flying Fingers

Gelişen giyilebilir teknoloji dünyasına, bir Türk firması olan MK teknoloji de giyilebilir mouse Flying Fingers ürünü ile sağlam bir giriş yapmayı planlıyor. Sağlam bir giriş diyoruz, çünkü gerçekten sağlam ve kullanışlı bir cihaz üretmiş görünüyorlar.

2013 yılında prototipi üretilen Flying Fingers, 2015 yılının Haziran ayından itibaren satışa sunulmuştur. Giyilebilir mouse Flying Fingers elinizi sabit tutmanıza gerek kalmadan, 3 boyutlu bir hareket imkanı sağlayarak, imleci yönetmenizi sağlıyor.

Flying Fingers eldivene benzer bir tasarıma sahip, oldukça kullanışlı ve ergonomik bir yapıya sahip. Flying Fingers kullanırken, elinizin doğal duruşunu bozmadan imleci yönetme tecrübesi sunuyor. Flying Fingers üzerinde bulunan butonlar ile klasik mouse ile yapılabilecek her şeyi bu butonlar sayesinde yapıyor. Sağ, sol klik, yukarı aşağı kaydırma butonlar ve geri tuşu olmak üzere toplamda 5 tane tuş bulunuyor. Bu tuşları kullanmak için elinizin doğal duruşunu bozmuyorsunuz. Tasarımı tam olarak bir eldiven gibi değil de, daha kullanışlı bir yapıda üretilmiş.

Flying Fingers özellikle oyun oynamak ve sunum yaparken imleci yönetmek için, çok büyük avantajlar sağlayacağa benziyor. Mouse ile kullanıcı arasındaki ilişkiyi biraz daha azaltarak, oyunlardaki sanal gerçeklik hissini de artırıyor. Bu özelliği ile oyun severlerin ve sunum yapanların gözdesi olacağa benziyor. Ayrıca gün içinde bilgisayar başında çok fazla mesai yapanlara da faydası dokunacak.

Flying Fingers, 3 farklı boyutta ve 7 farklı renkte satılıyor. Normal mouse gibi USB veya wireless ile bilgisayara bağlanabiliyor. 10 dk şarj ile yaklaşık 8 saat çalışabilen Flying Fingers üzerinde bir de 8gb hafızası ve 10 milyon tıklama ömrüne sahip.

Flying Fingers şu an 149 TL ile satışta bulunuyor. Bazı renk ve boyutlarını bulamayabilirsiniz ama yine de size uygun boyutta mutlaka vardır.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts