Sosyal Paylaşım Sitelerinde Ne kadar Özgürüz

Sosyal Paylaşım Sitelerinde Ne kadar Özgürüz
Sosyal Paylaşım Sitelerinde Ne kadar Özgürüz

Gelişen teknolojik imkanlar birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Özellikle son yıllardaki yaşanan gelişmelerle teknoloji tam olarak hayatımızın içerisine yerleşmiş bulunuyor. Teknolojik aletlerden internete kadar birçok alanda gelişme hayatımızı daha da kolaylaştırırken aynı zamanda daha da eğlenceli kılıyor. Bu eğlence kısmında özellikle sosyal medya yer alıyor.

Sosyal Paylaşım Sitelerinde Ne kadar Özgürüz
Sosyal Paylaşım Sitelerinde Ne kadar Özgürüz

 

Son yıllarda gençler başta olmak üzere çok sayıda insan tarafından aktif olarak kullanılan sosyal medya giderek daha fazla kişiyi içerisine alıyor. Birçok insanın bir arada bulunması beraberinde bazı sorunları da getiriyor.

Bu sorunların başında güvenlik problemleri geliyor. Kişisel bilgilerimizin yer aldığı bu sitelere erişim oldukça kolay olmakla birlikte bazı kötü amaçlı kişiler tarafından da kullanılması bizleri riske atabiliyor. Özellikle aynı anda binlerce kişiye ulaşabilme imkanının olması terör örgütlerinin de bu gibi alanları kullanmalarına sebep oluyor.

 

Sosyal Medya Kontrol Altında

Dünyanın birçok yerinde çok sayıda insanın kullanıldığı sosyal medya takip edilerek gerekli kontroller yapılır. Özellikle terör alanında dünyada bunun örneklerine rastlamak mümkün.

Sosyal Medya
Sosyal Medya

 

Terörü destekleyerek bu alanda paylaşımlarda bulunanlara çeşitli cezaların verildiği görülüyor. Ülkemizde de sosyal paylaşım alanları polisler tarafından kontrol edilerek doğabilecek tehlikeler önceden önlenmeye çalışılıyor.

Özellikle terör konusunda titiz davranan polis kuvvetleri vatandaşları sıklıkla uyarıyor. Güvenliklerini tehlikede hisseden sosyal paylaşımcıların çoğu çareyi bilgilerini bu sitelerden silerek uzak durmakta buluyor. Sizlerde güvenliğiniz için dikkatli davranarak kötü amaçlı kişilerden uzak durmanızda fayda var.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts