Jailbreak Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

Jailbreak Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?
Jailbreak Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

Jailbreak Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Daha çok Apple marka telefon kullanıcılarını ilgilendiren bir konu olarak bilinen Jailbreak Nedir? Nasıl Yapılır? Sorusu çokça kullanıcı tarafından sorulan sorular arasında yer almaktadır.

Jailbreak Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Sorusu birden fazla kullanıcının merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Bu açıdan biz de bu yazımızda Jailbreak hakkında detayları ele alacağız. Öncelikle Apple sürümü genel olarak baz alınınca burada yer alan bazı dosyalar için kendi ürettiği telefonlar sayesinde işlem yapılmasına izin vermektedir.

iOS marka telefon işletmeleri sayesinde Apple için bazı dosyalara işlem yaplamamaktadır. Burada yer alan dosyalara kazanmak açısından sunulan taktik Jailbreak yapma işlemi olarak bilinmektedir. Burada yer alan işlem sayesinde yapımına izin verilmeyen birden fazla uygulamaya ve dosyaya sınırsız olarak ulaşım kolaylığı yakalayacaksınız.

Jailbreak Nasıl Yapılır?

Jailbreak yapabilmek için öncelikle telefonunuza Pangu Jailbreak uygulaması indirmeniz gerekir. Bu işlemi kolay bir şekilde yapabilmek açısından öncelikle Pangu Downloads sayfasını giriş yapın burada ipa dosyasını açtıktan sonra aynı zamanda da işletim sisteminize yarayan Cydia Impactor aracını indiriniz.

Bu işlemden sonra da Apple cihazınızı da bilgisayara USB kablo ile bağlayınız. Bu işlemden sonra da Cydia Impactor yazılımını bilgisayarınızda tekrar açın. Bundan önce indirmiş ipa dosyasını da Cydia Impactor’a sürükleyip bıraktıktan sonra sizden Apple ID bilgileriniz istenecektir. Eğer kendi ID bilgilerini istemiyorsanız yeni bir ID oluşturun ID bilgileri ile giriş yaptıktan sonra ipa dosyasını ücretsiz bir şekilde Apple geliştirici sertifikası sayesinde hızlıca imzalamış olacaksınız.

Burada tekrarlanan işlemden sonra Cydia Jailbreak uygulamasını hızlı bir şekilde yüklemeye başlayacak. Jailbreak uygulaması da yükledikten sonra girş ekranına tekrar dönünüz ve burada ayarlar menüsüne bakınız. Ardından ayarlar menüsünden genel sekmesine tıkladıktan sonra bu bölümde yer alan cihaz sekmesine göz atın burada az önce gördüğünüz Apple ID ve geliştirici profili göreceksiniz bu profilde trust düğmesine tıklayınız ardından ana ekrana tekrar dönün ve Pangu uygulamasını başlatın tamam tuşuna bastıktan sonra ise Jailbrak iOs işletim sisteminde otomatik olarak başlatılmış olacaktır.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts

Backlink nedir ?

  Backlink, bir web sitesinin başka bir web sitesine vermiş olduğu, anasayfasında veya başka bir sayfasında bannerinin veya…