Haftalık Burç Yorumları Nasıl Yapılır?

Astrolojiye ve dolayısıyla burçlara meraklıların sürekli olarak takip ettikleri burç yorumları nasıl yapılır merak ettiniz mi?

Astroloji

astroloji kısaca yıldızların ve gezegenlerin güneş sistemi içerisindeki hareketlerine göre insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bilim dalıdır. Bilim dalı dediysek henüz bilim dalı olarak görmeyen ve kabul etmeyenler de var. Ancak genel kanı bilim dalı olduğudur. Gök cisimleri içerisinden güneş ve yıldızlar güneş sistemi içerisinde sürekli hareket halindelerdir. Burçların da bu gök cisimleri içerisinde temsil ettikleri ve o burca sahip insanları etkilediğine inanılan gezegen, yıldız ya da cisimleri vardır. işte bilim insanları bu gök cisimlerinin hareketlerine göre hangi burcu nasıl etkileyeceğini öngörürler.

Astroloji bilim dalı olarak görünmemesinin en büyük nedeni burç yorumlarının genelde medyum ya da falcı olarak adlandırılan kişilerce yapılmasıdır.

İşin bilimden çok medyumluk yönüyle ilgilenen astrologlar bu hareketleri yorumlarlar. Astrologlara göre gökyüzündeki 12 farklı takım yıldızı 12 farklı burcu temsil ediyor. Doğum gününüze göre burçlar:

 

-Koç burcu 21 Mart 20 Nisan

-Boğa burcu 21 Nisan 20 Mayıs

-İkizler burcu 21 Mayıs 21 Haziran

-Yengeç burcu 22 Haziran 22 Temmuz

-Aslan burcu 23 Temmuz 22 Ağustos

-Başak burcu 23 ağustos 22 Eylül

-Terazi burcu 23 Eylül 23 Ekim

-Akrep burcu 24 Ekim 22 Kasım

-Yay burcu 23 Kasım 21 Aralık

-Oğlak burcu 22 Aralık 20 Ocak

-Kova burcu 21 Ocak 18 Şubat

Takım yıldızının ilgili gündeki pozisyonuna göre tarihler oluşturulmuş ve bu tarihler arasında doğan kişilerin burçları belli olur. doğum tarihinize göre burcunuzu öğrendikten sonra haftalık burç yorumu gibi günlük veya yıllık burç yorumuna da ulaşabilirsiniz. Gerek gazetelerin astroloji köşelerinde, gerekse de internet sitelerinde burç yorumlarını kolayca bulabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Related Posts
Read More

Bugünün Burcu

Bugün çok endişeli misin? Geleceğin ne olduğunu bilmek ister misiniz? Günlük burç tahmini size rehberlik edelim. Koç Gün…